طرح های نیمه تمام جهاد کشاورزی به بخش خصوصی واگذار می شود | اتاق خبر
کد خبر: 358323
تاریخ انتشار: 21 تیر 1395 - 06:13
قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی گفت: طرح های نیمه تمام این وزارتخانه به سرمایه گذاران بخش خصوصی واگذار می شود.

اتاق خبر:خلیل آقایی عصر شنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی شهرک گلخانه ای ملکان افزود: همچنین به علت کمبود شدید آب و مصرف بیشتر آب در روش آبیاری غرق آبی بخصوص در کشت محصولاتی مانند صیفی و سبزیجات، ایجاد شهرک های گلخانه ای در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفته است.
نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی نیز تنها راه حل برون رفت از مشکل بیکاری در منطقه را جذب سرمایه های بخش خصوصی در صنایع تبدیلی کشاورزی دانست.
سلمان خدادادی افزود: سرمایه گذارانی که بخواهند در این شهرستان سرمایه گذاری و واحد تولیدی ایجاد کنند، زمین رایگان و امکانات زیربنایی دریافت می کنند.
محمد باقر خانی سرپرست فرمانداری ملکان نیز از ایجاد زیر ساخت های لازم از قبیل آب، برق و گاز در شهرک گلخانه ای ملکان خبر داد.
به گزارش ایرنا، عملیات اجرایی شهرک گلخانه ای ملکان در سطح 43 هکتار با سرمایه گذاری دو هزار میلیارد ریالی بخش خصوصی برای تولید سالانه 17هزار تن صیفی و سبزیجات با استفاده از دانش فنی روز احداث و قابل رقابت با کشور های اروپایی می باشد.
همزمان با این طرح، عملیات اجرایی آبیاری قطره ای در سطح 472 هکتار در ملکان شروع شد که با بهره برداری از این دو طرح، برای 260 نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد می شود.
شهرستان ملکان با 110هزار نفر جمعیت در 155کیلومتری جنوب تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

منبع:ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید