800 میلیارد ریال برای توسعه زیرساخت های بندری بوشهر اختصاص یافت | اتاق خبر
کد خبر: 358330
تاریخ انتشار: 21 تیر 1395 - 07:15
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: از محل اعتبارهای ملی متمرکز 800 میلیارد ریال برای اجرای طرحهای توسعه ای در بندرهای 11 گانه این استان اختصاص یافت.

اتاق خبر:محمدمهدی بنچاری روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این میزان اعتبار ملی تخصیصی به طرحهای بندری استان بوشهر درمقایسه با سال گذشته که 630 میلیارد ریال بود؛ 170 میلیارد ریال افزایش داشته است.
وی اضافه کرد: هم اکنون طرحهای توسعه و ارتقای ایمنی اسکله‌ها و افزایش زیرساخت‌های تخلیه و بارگیری کالا در بندرهای استان بوشهر در دست اجراست.
بنچاری ادامه داد: لایروبی بنادر دیر، گناوه و بوشهر دردست اجراست که امسال تکمیل و مورد بهره‌برداری قرار می ‌گیرد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با بیان اینکه بندر بوشهر دارای ظرفیت تخلیه و بارگیری سالانه هفت میلیون تن کالا است، افزود: میزان تخلیه و بارگیری کالا با تکمیل طرح و توسعه بندر بوشهر در جزیره نگین، به 15 میلیون تن در سال افزایش می‌یابد که نقشی مهم در رونق منطقه و توسعه طرحهای اشتغال‌زایی استان دارد.
وی بیان کرد: استان بوشهر در حوزه تجارت دریایی نقش مهم و تاثیرگذار دارد و به سبب همجواری با خلیج فارس و کشورهای این حوزه نقش تاثیرگذاری درارتباط بازرگانان و ساحل نشینان ایفا می کند.
بنچاری با اشاره به وجود 11 بندر تجاری و ملوانی فعال در استان بوشهر، اظهارکرد: با توسعه زیرساخت‌های بندری و ارائه خدمات مطلوب به تجار بوشهری صادرات از بندر بوشهر در سال گذشته درمقایسه با سال 93 آن، 15 درصد افزایش یافت.
وی حجم کل صادرات غیرنفتی بندر بوشهر در سال گذشته را 1.2 میلیون تن دانست و گفت: بیشترین حجم صادرات با سهم درصدی شامل کالاهای ساختمانی است که بیشتر آن به کشورهای کویت، قطر، عراق، امارات و هند صادر شده است.

منبع:ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید