بهبود وضعیت بورس در ۶ ماهه دوم سال | اتاق خبر
کد خبر: 358367
تاریخ انتشار: 21 تیر 1395 - 11:30
مهرآور گفت: نمی‌توان در کوتاه مدت انتظار تغییر چندانی را داشت گفت: این گونه تصمیمات در دراز مدت به نفع بورس و اقتصاد خواهد بود اما برای خرید و فروش سهام در کوتاه مدت اتفاق خاصی نمی‌افتد.

اتاق خبر: حمیدرضا مهرآور  در مورد کاهش نرخ سود (سپرده و تسهیلات) بانکی و احتمال خروج سرمایه ها از بانک‌ به سمت بازار سرمایه اظهار داشت: با توجه به انتشار اوراق بدهی و اوراق مشارکت با نرخ‌های بالا (۲۰، ۲۲ و ۲۳ درصد) که معمولا مورد استقبال مردم هم قرار می گیرد به نظر نمی‌رسد این تغییر و تحولات در حوزه بانکی منجر به سرایز شدن منابع به سمت بورس شود.

وی با بیان اینکه نمی‌توان در کوتاه مدت انتظار تغییر چندانی را داشت گفت: این گونه تصمیمات در دراز مدت به نفع بورس و اقتصاد خواهد بود اما برای خرید و فروش سهام در کوتاه مدت اتفاق خاصی نمی‌افتد.

مدیرعامل کارگزاری بانک سامان با اشاره به پرداخت بدهی‌های دولت به صنعت گران و تولیدکنندگان افزود: با انتشار اوراق بدهی دولت قادر خواهد بود بخشی از بدهی خود را بپردازد.

وی در خصوص وضعیت بورس تا پایان سال نیز تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود با توجه به ارائه گزارشات مالی شرکت‌ها وضعیت بورس در ۶ ماهه دوم سال بهبود یابد ضمن اینکه نتایج برجام نیز مشخص‌تر خواهد شد و تصمیمات دولت در خصوص کاهش نرخ تورم و سود تسهیلات و سود سپرده‌ها نیز روشن‌تر خواهد شد و بهای تمام شده محصولات نیز مسلما کاسته خواهد شد.

منبع:ایلنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید