صفحه کلیدهای فیزیکی نمی‌میرند | اتاق خبر
کد خبر: 358474
تاریخ انتشار: 21 تیر 1395 - 20:35
تولید بلک‌بری کلاسیک متوقف می‌شود، اما صفحه کلیدهای فیزیکی همچنان وجود دارند.

اتاق خبر: شاید باورش دشوار باشد اما سال‌های پیش شرکت بلک‌بری طیف وسیعی از تولید گوشی‌های هوشمند را در دست داشت و تعداد زیادی دستگاه از مدل‌های Narrow‌ و Curveتا Torch‌ و Bold را به فروش رساند  و همچنین مدلStorm را به عنوان تنها دستگاه خود با صفحه لمسی و به عنوان رقیبی برای آیفون اپل معرفی کرد.

این مدل‌ها همگی با سیستم عامل اختصاصی بلک‌بری که مبتنی بر پلت‌فرم جاوا بود کار می‌کردند. با گذشت سال‌ها، سیستم عامل بلک‌بری اصلاح شد و بهبود یافت، اما توسعه‌اش در نسخه ۶ متوقف شد، زیرا این شرکت روی بلک‌بری ۱۰ که با نسل جدیدی از پلتفرم که مبتنی بر QNX بود متمرکز شد.

بلک‌بری پس از اینکه اولین مدل بلک‌بری ۱۰، یعنی Z۱۰ را منتشر کرد، دستگاه‌های معدودی را با سیستم عامل اصلی خود ارائه داد. مدل‌های متعددی توسط بلک‌بری منتشر شده‌اند، برخی بدون صفحه کلید (مانند Z۱۰) و برخی با صفحه کلید. یکی از این مدل‌ها بلک‌بری کلاسیک بود، دستگاه بلک‌بری ۱۰ که بسیار مشابه مدل قدیمی‌تر Boldبود.

اما بلک‌بری در روزهای گذشته اعلام کرد که توقف بلک‌بری کلاسیک متوقف می‌شود. در طول عمر گوشی های کلاسیک بلک‌بری، این شرکت اولین دستگاه‌های خود را مبتنی بر پلتفرم اندروید ارائه داد.

بسیاری تصور می‌کردند که با توقف تولید بلک‌بری کلاسیک، صفحه‌های کلید هم از گوشی‌های بلک‌بری حذف می‌شوند، اما الکس تربر - مدیر ارشد فروش دستگاه‌های جهانی بلک‌بری- در توییتر خود اعلام کرد که صفحه کلید حذف نمی‌شود و این بدان معناست که بلک‌بری همچنان از دستگاه‌هایی با تایپ کیبوردی پشتیبانی می‌کند.

همچنین شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه این شرکت روی چند مدل کار می‌کند که به جای سیستم عامل بلک‌بری ۱۰ با اندروید راه‌اندازی می‌شوند و همچنین ممکن است یکی از این گوشی‌های هوشمند صفحه لمسی کامل داشته باشد، در حالی که سایر دستگاه‌ها یک صفحه کلید کامل و صفحه نمایش کوچکتر خواهند داشت.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید