افزایش 28 درصدی صادرات کالای غیرنفتی از بندرلنگه هرمزگان | اتاق خبر
کد خبر: 358535
تاریخ انتشار: 22 تیر 1395 - 02:40
مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 106 هزار و 432 تن کالای غیرنفتی از این بندر به خارج از کشور صادر شده که این میزان نسبت به همسنجی با پارسال 28 درصد افزایش یافته است.

اتاق خبر:محمود صابری در تشریح عملکرد سه ماهه این اداره افزود: کالاهای صادراتی شامل میوه و تره بار، خشکبار، مواد معدنی و مصالح ساختمانی است که به بازار تجارت آزاد کشورهای حوزه خلیج فارس صادر می شود.
وی همچنین به رونق 26 درصدی کاپوتاژ کالاهای غیرنفتی در این مدت اشاره و میزان آن را 293هزار و 245 تن کالا اعلام کرد.
مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه اظهارکرد: در سه ماه نخست امسال همچنین 2 میلیون و 737 هزار تن کالا در بنادر غرب هرمزگان تخلیه و بارگیری شد که نسبت به همسنجی با سال قبل 24 درصد رشد دارد.
صابری ، افزایش 69 درصدی عملیات کانتینری ، رشد 16 درصدی جابه جایی مسافر و پیشرفت پنج درصدی ورود کشتی های نفتکش را از دیگر فعالیت های اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه در سه ماهه امسال عنوان کرد.
بندرلنگه دومین بندر مهم هرمزگان و مرکز بنادر غرب استان در 185 کیلومتری بندرشهید رجایی واقع است که علاوه بر ترانزیت کالا ، فعالیت های صادراتی ، وارداتی و کاپوتاژ را نیز پشتیبانی می کند.
موقعیت جغرافیایی و ترابری دریایی بندرلنگه از یک سو، آن را به بهترین پایانه لجستیکی برای جزایر ایرانی حوزه خلیج فارس تبدیل کرده و از سوی دیگر، داشتن حداقل فاصله دریایی با شیخ نشین های امارات عربی متحده از جمله دبی – شارجه ، این بندر را از بعد کاهش هزینه حمل و کاهش استهلاک شناورها از دیگر بنادر مشابه متمایز کرده است.
شهرستان بندرلنگه در 240 کیلومتری غرب بندرعباس مرکزاستان هرمزگان قرار دارد.

منبع:ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید