وقوع 16 بحران شناسایی شده در استان مازندران | اتاق خبر
کد خبر: 358541
تاریخ انتشار: 22 تیر 1395 - 03:26
استاندار مازندران با اشاره به 43 بحران شناخته شده در کشور گفت: از این تعداد 31 بحران در استان مازندران شناسایی شد که تاکنون 16 بحران در این استان رخ داده است.

اتاق خبر:ربیع فلاح جلودار روز دوشنبه در چهارمین دوره اموزشی مدیریت بحران شش استان کشور در رامسر افزود: سیل ، زلزله ، آتش سوزی جنگل ها ، بیماری های اپیدمی دام و طیور از گسترده ترین بحران هایی است که با آنها مواجه هستیم.
در این کارگاه آموزشی چهار روزه اسماعیل نجار معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور وحدود 200 نفراز مدیران کل و کارشناسان مدیریت بحران استان های مازندران ، مرکزی ، قم ، البرز ، سمنان و گلستان حضور دارند
استاندار مازندران در این کارگاه با تاکید بر این نکته که پیشگیری بهترین شیوه برای مدیریت بحران است ، افزود: برای موفقیت در مدیریت بحران ، باید قبل ، درحین و بعد از بحران برنامه ریزی کنیم.
وی همچنین گفت: امروز بحران همه دنیا را به دلیل تغییرات اقلیمی و از بین رفتن لایه ازون تهدید می کند و به همین خاطر باید تلاش کنیم تا با مدیریت بحران ها کمتر دچار خسارت شویم.
ربیع فلاح افزود: برگزاری دوره های اموزشی فرصت مناسبی است تا ضمن تبادل اطلاعات و تجربیات بین استانها در جهت هم افزایی و کاهش تلفات و خسارت به هنگام بروز حوادث غیرمترقبه برنامه ریزی نمائیم.
به گفته وی، برای دستیابی به این مهم باید در این گونه کارگاه ها، از سخنرانی ها کاسته شود و بیشتر به مسائل اموزشی پرداخته شود تا در شرایط بحرانی برای تصمیم گیری آنی آماده شوند.
استاندار مازندران به حوادث و اتفاقات گذشته نظیر بارش برف سنگین در غرب مازندران اشاره کرد وگفت: در این بحران سرعت عمل باعث شده تا در کمترین زمان ممکن با همکاری همه دستگاه ها امکانات خدماتی نظیر آب و برق برای استفاده مردم وصل شود که تجربه خوبی برای ما بوده است.
فلاح با اشاره به سیل اخیر در زیراب گفت: تمام جاده های دسترسی به منطقه سیلزده قفل شده بود که مدیریت این بحران کار اسانی نیست و با این وجود با همکاری همه مسئولان ، راه آهن و حتی مردم به خوبی مدیریت شده است.
وی افزود: دراین مدت ما نزدیک دو هزار میلیارد تومان خسارت داشتیم و با وجود همه کمبودها با حمایت وزیر کشور و سازمان مدیریت بحران بیش از 90 میلیارد تومان اعتبار به استان داده شده است .
به گفته وی، امروز در استان مازندران به خاطر همدلی و همگرایی که بین مردم و مسئولان وجود دارد به همگام بروز حوادث غیرمترقبه همه پای کار هستند و بحران ها را مدیریت می کنند .
به گزارش خبرنگار ایرنا ، کارگاه آموزشی مدیریت بحران کشور با هدف دانش افزایی در مدیریت بحران اعضای مدیریت بحران استان های کشور برگزار می شود.
این کارگاهها پیرو ابلاغیه شماره 18690 روز 19 اردیبهشت 94 وزیر و قائم مقام رییس شورای عالی مدیریت بحران کشور و در راستای بند ج ماده 9 قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور در استان های کشور برگزار می شود.
تاکنون سه دوره آموزش منطقه ای در تبریز ، همدان و شیراز برگزار شده است که این دوره های اموزشی به گفته مسئولان اثرات خوبی در مدیریت حوادث داشته است.

منبع:ایرنا

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید