پیشرفت 95درصدی سامانه پایش گازهای خروجی شرکت پالایش نفت بندرعباس | اتاق خبر
کد خبر: 358825
تاریخ انتشار: 23 تیر 1395 - 10:26
رئیس ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت پالایش نفت بندرعباس گفت: نصب سامانه آنلاین پایش گازهای خروجی دودکش های این شرکت 5؛ 95درصد پیشرفت دارد.

خاور سنگری اظهار داشت: سامانه آنلاین پایش گازهای خروجی بر روی پنج دودکش پالایشگاه بندرعباس در حال نصب و راه اندازی است.
وی افزود: این طرح با هدف پایش مستمر ، کنترل و کاهش آلاینده های زیست محیطی و حفظ آن در محدوده مجاز در حال آماده سازی است.
سنگری با اشاره به اینکه پالایشگاه بندرعباس در نصب این سامانه جزء پالایشگاه های پیشرو کشور است، تصریح کرد: تجهیزات پایش آلاینده های زیست محیطی که در این پالایشگاه در حال نصب است در مقایسه با دستگاه های اندازه گیری آلودگی از دقت و حساسیت بالاتری برخوردار بوده و پارامترهایی مانند گازها، ذرات خروجی و دما را به طور آنلاین پایش می کند.
رئیس ایمنی بهداشت و محیط زیست شرکت پالایش نفت بندرعباس خاطرنشان کرد: هم اکنون با مراقبت و اجرای طرح های زیست محیطی میزان انتشار آلاینده ها در پالایشگاه نفت بندرعباس کمتر از حد استاندارد است.
دریافت گواهی عدم آلایندگی از سازمان محیط زیست ، کسب گواهی نامه تعهد سبز (سطح 1) در نهمین دوره جایزه مدیریت سبز ایران ، گواهینامه استاندارد زیست محیطی (ISO 14001) و دریافت جایزه جهانی سبز از انجمن مدیریت فرانسه در سومین دوره جایزه جهانی سبز در سال 2014 و همچنین اخذ گواهینامهHSE ROLE MODELING از انجمن مدیریت سبز اروپا در سال 2015 از افتخارات شرکت پالایش نفت بندرعباس در حفاظت و صیانت از محیط زیست است.
شرکت پالایش نفت بندرعباس با ظرفیت پالایش روزانه 350 هزار بشکه نفت خام و میعانات گازی، 18 درصد فرآورده های نفتی کشور از جمله بنزین، گاز مایع، نفت گاز، نفت سفید و محصولاتی مانند سوخت جت، نفتای سنگین صادراتی، نفت کوره و گوگرد را تولید می کند.
پالایشگاه نفت بندرعباس در 23 کیلومتری غرب این شهر واقع شده و به عنوان سومین پالایشگاه نفت کشور به لحاظ ظرفیت پالایشی است.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید