فاز2 پتروشیمی کاویان راه اندازی شد | اتاق خبر
کد خبر: 358846
تاریخ انتشار: 23 تیر 1395 - 12:21
فاز 2 پتروشیمی کاویان با ظرفیت تولید یک میلیون تن اتیلن درسال وارد مدار شد.

اتاق خبر:روابط عمومی شرکت پتروشیمی کاویان روز سه شنبه با اعلام این خبر به نقل از مدیرعامل این شرکت افزود: همچنین بصورت همزمان محصول اتیلن تولیدی توسط این واحد به خط لوله اتیلن غرب تزریق شد.
رمضان اولادی گفت: با راه اندازی فاز 2 پتروشیمی کاویان که مهمترین هدف چندسال اخیر این مجموعه بوده است، هم اکنون استمرار تولید محصول با کیفیت در برنامه قرار خواهد گرفت.
وی، از همه کارکنان و گروه ها و شرکت های همراه در این پروژه قدردانی کرد و آن را موفقیتی بزرگ برای صنعت پتروشیمی کشور خواند.
فاز1 پتروشیمی کاویان در سال 1391 راه اندازی شد و دلیل تاخیر در راه اندازی فاز 2، کمبود خوراک و مشکلات ناشی از تحریم های اعمال شده علیه این صنعت بود.
شرکت پتروشیمی کاویان (الفین 11) با ظرفیت تولید 2 میلیون تن اتیلن در سال از بزرگترین واحدهای الفینی خاورمیانه است که در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در شهرستان عسلویه در جنوب استان بوشهر احداث شده است.
محصول تولیدی این شرکت از طریق خط لوله اتیلن غرب به پتروشیمی های لرستان، کرمانشاه، ایلام، کردستان، مهاباد و میاندواب ارسال می شود و مازاد تولید نیز در پتروشیمی های منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر مورد استفاده قرار می گیرد.

منبع:ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید