مصباحی مقدم: مردم با خیال راحت در بورس سرمایه گذاری کنند | اتاق خبر
کد خبر: 358874
تاریخ انتشار: 23 تیر 1395 - 14:41
عضو کمیته فقهی بورس اوراق بهادار گفت: تمام ابزارهای مورد استفاده در بورس مشروعیت لازم دارد و مردم می توانند با خیال راحت در این بازار مالی سرمایه گذاری کنند.

اتاق خبر:حجت الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم روز سه شنبه در سمینار «سرمایه گذاری در بازار سرمایه از نظر فقهی » در حاشیه نهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه تاکید کرد: دو ابزار آتی و اختیار معاملات در کمیته فقهی مورد بحث و بررسی قرار گرفته و استفاده از آن در بازار سرمایه ایران به تصویب رسیده است.
وی تاکید کرد: اگر چه این ابزار به جز طلا برای کالای دیگری تاکنون استفاده نشده است ، اما می توان گفت کالاهای دیگر نیز شرایط عملی شدن را در این معاملات دارند.
مصباحی مقدم با یادآوری اینکه صدا و سیما، سازمان حج و زیارت ، وزارت نفت و بانک مرکزی از جمله نهادهایی بودند که در زمینه های گسترش ابزارهای مالی پیشنهادهایی را به کمیته فقهی بورس دادند، گفت: امروز می توان ادعا کرد ابزاری در سازمان بورس نداریم که مشروعیت آن مورد بررسی قرار نگرفته باشد.
مصباحی مقدم با تاکید بر اینکه مردم روی موضوع حلال و حرام بودن درآمد خود حساس هستند، گفت: همه عناصر فعال در بورس آشنایی هایی با مسایل فقهی بورس دارند و هشت دوره بین المللی آموزش ابزارهای فقهی بازار سرمایه ارایه شده است.
وی با یادآوری مراودات بین المللی کمیته فقهی بورس با کمیته های مشابه در بانک ها و مراکز اسلامی جهان اظهار داشت: رفت و آمدهایی نیز با بورس مالزی برقرار شده است و با این کشور تفاهم نامه امضا کردیم.

منبع: ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید