نماینده روسیه: ناتو ما را مجبور به تغییر استراتژی نظامی مان می‌کند | اتاق خبر
کد خبر: 359338
تاریخ انتشار: 25 تیر 1395 - 18:25
نماینده دائم روسیه در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی(ناتو) گفت که ناتو با اقداماتش روسیه را به تغییر استراتژی نظامی‌اش براساس شرایط جدید امنیتی وادار می‌کند.

به گزارش اتاق خبر، الکساندر گروشکو نماینده دائم روسیه در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی پس از نشست ناتو - روسیه گفت: تصمیمات اخیر ناتو در نشست سران این ائتلاف نظامی در ورشو، کشورهای شرق اروپا را به سمت تجهیز و استقرار نیروهای نظامی می‌کشاند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: خطر موجود در شرایط کنونی این است که رویکرد تقابل‌محور ناتو مبتنی بر تهدید تخیلی از سوی روسیه سنگ‌بنای برنامه‌ریزی‌ها و تمهیدات نظامی در مناطق مرزی را شکل می‌دهد.

نماینده دائم روسیه در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی در ادامه گفت: در واقع قلمروی کشورهای شرق اروپایی که عضو ناتو هستند و خود را در خط مقدم فرض می‌کنند در حال حرکت به سمت افزایش تعداد پایگاه‌های نظامی و به دنبال آن اعمال فشار سیاسی و نظامی علیه روسیه است.

به گفته این مقام روسی، ناتو در حال حاضر به گونه‌ای عمل می‌کند که روابط شرق اروپا و روسیه وارد یک مرحله نظامی می‌شود که پیش از این هرگز وجود نداشت.

گروشکو گفت که سیاست‌های ناتو این تهدید را به دنبال دارد که به ایجاد یک رقابت تسلیحاتی جدید منجر شود.

نماینده دائم روسیه در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی اظهار کرد: در وهله اول ناتو تصمیم به توسعه و عضوگیری می‌گیرد و سپس در مناطق اعضای جدید اقدام به فعالیت فنی و نظامی می‌کند تا ظرفیت‌های خود را در مناطق مرزی بالا ببرد که این امر به پدیدار آمدن شرایطی منجر می‌شود که ما خود را در میانه یک رقابت تسلیحاتی ناخواسته می بینیم.

نماینده دائم روسیه در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی پس از نشست شورای روسیه - ناتو در بروکسل اظهار کرد: تمامی اعضای این شورا متوجه این مساله هستند که راهکار جایگزینی به جز رویکرد سیاسی برای حل بحران اوکراین وجود ندارد و با این اوصاف لازم است هر آنچه ممکن است را برای اجرای کامل توافق‌های مینسک انجام دهیم.

گروشکو گفت: در نشست اخیر شورای ناتو و روسیه مسائل نظامی نیز برای نخستین بار پس از مدت‌ها مطرح شد.

منبع: ایسنا

95102

نظرات
ADS
ADS
پربازدید