مدیران پردیس های سینمایی تهران با ارشاد جلسه گذاشتند | اتاق خبر
کد خبر: 359445
تاریخ انتشار: 25 تیر 1395 - 14:15
نخستین جلسه مدیران پردیس های سینمایی تهران با مدیران ارشاد با بحث و تبادل نظر درباره آیین نامه و ضوابط نمایش سال ۹۵ و طرح مشکلات اکران در این حوزه برگزار شد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، در جلسه صبح چهارشنبه ۲۳ تیر که با حضور معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی، مدیر کل سینمای حرفه ای، رئیس شورای صنفی نمایش و مدیران پردیس های سینمایی در محل سازمان سینمایی برگزار شد حاضران در جلسه با تاکید بر پایبندی به مفاد آیین نامه شورای صنفی اکران سال ۱۳۹۶-۱۳۹۵ به بیان مشکلات و مسایل اجرای آیین نامه در حوزه نمایش و اکران برای پردیس های سینمایی پرداختند.

در ابتدای جلسه محمد رضا فرجی مدیر کل سینمای حرفه ای سازمان سینمایی با اشاره به گلایه ها از مدیران پردیس های سینمایی درخواست کرد تا مصوبات شورای صنفی نمایش را طبق آیین نامه اجرایی مصوب اجرا کنند.

وی با تأکید بر تشکیل این جلسه برای تفاهم و همدلی، از پردیس های سینمایی خواست به عنوان همکار و یاری دهنده تلاش کنند تا مصوبات این شورا به درستی اجرایی شود.

در این جلسه حبیب ایل بیگی معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی با تشکر از حاضران در جلسه خواستار تداوم اینگونه جلسات شد. ایل بیگی با اشاره به اتفاق مثبت فروش در سه ماهه نخست سالجاری از مدیران پردیس های سینمایی تهران خواست تا با سرویس دهی مناسب، رعایت نظم و انضباط در اکران و در نهایت جلب رضایت مردم شاهد تداوم این روند باشیم.

وی با اعلام تصمیم قطعی سازمان سینمایی برای حمایت همه جانبه از هنر –صنعت سینما در کشور با اشاره به کمک گیری و استفاده از نظرات مردم و سالن دارها در حوزه اکران و همچنین نظارت مداوم سازمان سینمایی برای تداوم روند روبه رشد و مطلوب فروش فیلم ها افزود: فقط با صرف اتکا به رقم فروش یک فیلم نمی توان سلیقه مخاطبان را سنجید و ان شاءالله با برنامه ریزی و استفاده مناسب از بحث های مرجع به بسترسازی برای ایجاد فرهنگ سینما رفتن در میان مردم بپردازیم.

معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی در خاتمه از خروج شورای صنفی نمایش از سازمان سینمایی و برگزاری جلسات در خانه سینما ابراز رضایت کرد.

الزام پردیس های سینمایی به اکران ۶ سانس در روز با توجه به پراکندگی جغرافیایی این سالن ها در مناطق مختلف شهری و ترکیب متفاوت مخاطبان، هزینه های بالای لامپ سرور در این سالن ها به خاطر نمایش زیاد در سانس های کم یا بدون مخاطب، اجازه کم یا زیاد کردن نوبت اکران فیلم ها بر اساس استقبال مخاطب پس از دو هفته نمایش بر اساس الزام در قرارداد از جمله خواسته های حاضران در جلسه بود.

در ادامه همایون اسعدیان رئیس شورای صنفی نمایش ضمن ابراز خوشحالی از دیدار با مدیران پردیس های سینمایی گفت: فروش خوب و استقبال بی نظیر از سینما در سال جاری مرهون زحمات مجموعه دوستان بوده است و بنده از طرف شورای صنفی اکران از دوستان سپاسگزاری می کنم.

رئیس شورای صنفی نمایش فیلم با بیان اینکه خواسته های شورای صنفی تنها اجرای آیین نامه ها و مصوبات شورا است، گفت: ما همه سعی خود را برای پیشبرد منافع کلی سینما با همکاری و همیاری شما عزیزان انجام می دهیم  و امیدواریم شما هم با اجرای مصوبات برای رسیدن به اعتلای سینما ما را یاری کنید.

وی افزود: ما مرتب با تذکر کارگردانان و تهیه کنندگان فیلم ها در خصوص اکران تک سانس و دوسانس فیلم ها مواجه ایم و از شما می خواهیم تا مطابق قرارداد فیلم ها را در سه سانس چرخشی با رعایت اعتدال اکران کنید.

در این جلسه محمد قاصد اشرفی رئیس صنف سینماداران و مدیر مجتمع سینمایی ماندانا هم با اشاره به اینکه در آیین نامه فعلی سقف خواسته های پردیس های سینمایی در حوزه اکران برآورده نشده است، گفت: آیین نامه فعلی با مشارکت نخبگان حوزه سینما تدوین شده و علی رغم وجود محاسن و معایب ظاهری، در روح آن منافع کلیت سینما دیده شده است و فقط به پردیس های سینمایی پرداخته نشده است.

دراین جلسه همایون اسعدیان رئیس شورای صنفی نمایش، محمد قاصد اشرفی مدیر مجتمع سینمایی ماندانا، محمد رضا صابری مدیر پردیس کوروش، حسین اسلامی مدیر اریکه ایرانیان، وحید عابدین مدیر پردیس جوان ، فرجام آژیر مدیر پردیس راگا ، مقصود نیا مدیر سینما ایران، حسین مقیمی مدیر سینما مرکزی، مجید فولادی مدیر پردیس راگا ، امیر عباس گردان مدیر پردیس سمرقند ، مسعودنجفی مدیرپردیس تماشا، میلاد مالکی مدیر داخلی کوروش ، حبیب ایل بیگی و محمد رضا فرجی شرکت داشتند.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید