طرح آب‌رسانی شهر گالیکش امسال اجرا می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 359672
تاریخ انتشار: 27 تیر 1395 - 06:56
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گلستان گفت: طرح آب‌رسانی به شهرستان گالیکش بااعتبار ۴۵۰ میلیارد ریال در حال اجرا است.

اتاق خبر: محمدهادی رحمتی،اجرای طرح آب‌رسانی به شهر گالیکش از سال ۸۹ آغاز و باهدف آب‌رسانی به شهروندان به میزان ۵ میلیون مترمکعب انجام می‌شود.

وی افزود: مشخصات فنی این طرح شامل حفر و تجهیز ۱۶ حلقه چاه عمیق، احداث ۹ هزار و ۲۰۰ مترمکعب مخازن ذخیره، ۲۸ کیلومتر خط انتقال و جمع‌آوری چاه‌ها به داخل مخازن، خرید ۷ هکتار زمین چاه‌ها و مخازن و مسیر خطوط انتقال در منطقه طرح، طرح برق‌رسانی به ۱۶ حلقه چاه و تهیه و اجرای طرح تله‌متری است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان گلستان اعتبار هزینه شده برای این طرح را تا پایان سال ۹۳ را ۱۴۸ هزار و ۱۴۲ میلیارد ریال بیان و تصریح کرد: برای سال ۹۴ از محل بودجه عمومی ۳۰۰ هزار میلیارد ریال و اعتبار پیش‌بینی‌شده برای سال ۹۵ را نزدیک به ۳۰ میلیارد ریال است.

رحمتی گفت: تاکنون حفر و تجهیز ۸ حلقه چاه، اجرای ۱۴ کیلومتر خط انتقال و احداث ۷۵۰۰ مترمکعب مخزن و ساختمان‌های جنبی، حفر ۱۱ حلقه چاه، تجهیز ۸ حلقه چاه، خط انتقال به طول ۱۴ کیلومتر از سایز ۲۰۰ میلی‌متر تا ۶۰۰ میلی‌متر جنس لوله چدن و پلی‌اتیلن، احداث ۷هزار و ۵۰۰ مترمربع مخزن بتنی با ساختمان جنبی، اجرای یک واحد ایستگاه پمپاژ انجام‌شده است.

به گفته وی، حفر ۵ حلقه چاه، تجهیز ۸ حلقه چاه، تهیه و اجرای ۱۴ کیلومتر خط انتقال از جنس چدن و پلی‌اتیلن از سایز ۲۰۰ میلی‌متر تا ۴۰۰ میلی‌متر، مخزن دو هزار مترمکعب بتنی برای ذخیره و فشارشکن، احداث مخزن به حجم یک هزار و ۲۰۰ مترمکعب، اجرای سیستم مدیریت شبکه بازنگری مطالعات کل طرح، اجرای زون بندی شبکه توزیع در راستای بازنگری، اجرای ایستگاه پمپاژ انتقال آب، تهیه و اجرای طرح تله متریک، احداث سوله انبار تجهیزات، تأمین برق اضطراری طرح توسعه توسط دیزل ژنراتورها از مهم‌ترین اقدامات اجرایی طرح آب‌رسانی شهر گالیکش است.

رحمتی با اشاره به اینکه در سال گذشته، ۵۰ درصد اعتبارات این طرح تخصیص‌یافته است خاطرنشان کرد: با توجه به مشکلات و معضلات اجتماعی در اجرای عملیات و پراکندگی جزئیات طرح و عدم وجود زمان کافی برای اجرای طرح از شهروندان شهر گالیکش خواست تا این شرکت را تا پایان عملیات اجرایی همیاری کند.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید