مصرف برق در یزد دو سوم کشور است | اتاق خبر
کد خبر: 359712
تاریخ انتشار: 27 تیر 1395 - 09:56
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد با بیان اینکه در کشور سه برابر میانگین جهانی در بخش خانگی برق مصرف می کنیم، گفت: میزان مصرف برق در یزد دو سوم کشور است.

اتاق خبر: محمدرضا صحتی پیش از ظهر شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته مدیریت مصرف برق اظهار داشت: باید به مدیریت در مصرف برق و تقاضا در این بخش توجه بسیاری شود.

وی با اشاره به تلاش همه جانبه برای تحقق سیاست‌ های اقتصاد مقاومتی و نقش مردم در تحقق آن گفت: ضرورت مدیریت مصرف یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی است که همه آحاد جامعه باید در مدیریت مصرف دقت کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان همکاری همه را در زمینه مدیریت مصرف برق در فصل تابستان الزامی دانست و عنوان کرد: اگر مردم در مصرف برق در ساعات پیک روزانه صرفه‌جویی نداشته باشند، به واردکننده برق تبدیل خواهیم شد.

وی افزود: نخستین روز از هفته گذشته در استان با افزایش دمای به بیش از ۴۴ درجه، بالاترین پیک مصرف ثبت شد که به دلیل استفاده از وسایل سرمایشی بوده است.

صحتی تصریح کرد: بیشترین زمان مصرف برق در ایام تابستان به ویژه ماه‌ های تیر و مرداد است که نیروگاه‌ های تولید برق نیز به واسطه گرمای زیاد هوا راندمان پایین‌ تری خواهند داشت.

وی با تاکید بر اینکه ضروری است در این ایام مصرف برق از سوی شهروندان مدیریت و کنترل شود گفت: سرمایه‌گذاری سنگینی برای تولید هرکیلووات برق در استان شده و لازم است برای جلوگیری از هدر رفت سرمایه ها مدیریت مصرف را لحاظ کنیم.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید