مراحل آماده‌سازی نصب سکوی فاز ۱۹ پارس جنوبی آغاز شد | اتاق خبر
کد خبر: 359785
تاریخ انتشار: 27 تیر 1395 - 14:42
عملیات آماده سازی نصب سکوی بخش A فاز ۱۹ پارس جنوبی با همکاری متخصصان بخش های کارفرمایی و پیمانکاری این پروژه آغاز شد. 

به گزارش اتاق خبر به نقل از شرکت نفت و گاز پارس، عملیات بارگیری سکوی SPD۱۹A به عنوان دومین سکوی فاز ۱۹ میدان مشترک گازی ایران با قطر طی ماه جاری در یارد صنعتی خرمشهر انجام شد و اکنون با انتقال این سازه، اجرای عملیات نصب آن در موقعیت چاه‌های تولیدی حفاری شده این حوزه فراهم شده است. 

تیم مشترک تخصصی شرکت نفت و گاز پارس، شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران و پیمانکار حفاری این بخش از میدان از روز پنج شنبه ۲۴ تیرماه مراحل آماده سازی اجرای عملیات نصب را با جابجایی تجهیزات باقیمانده حفاری در موقعیت آغاز کرده و با جوشکاری میله های راهنمای نصب و اتصال ضربه گیرهای سکو شرایط را برای اجرای این عملیات فراساحلی آماده ساخته اند. 

مطابق برنامه ریزی های انجام شده، مراحل تنظیم طناب‌های مخصوص بلند کردن این سکوی دریایی به همراه عملیات برش مهار سازه که در زمان C- FASTENING انجام شده است نیز طی روز جاری (شنبه) توسط تیم های عملیاتی مستقر بر روی شناور حمل و نصب به اجرا در می آید. 

با نصب این سکوی گازی ۲ هزار و ۷۰۰ تنی و اتصال متعلقات آن از جمله پل ‌های رابط میان سکو و سازه مشعل، جوشکاری های نهایی و فرایندهای بازرسی، چرخه امور اجرایی مربوط به پیش راه اندازی و راه اندازی نهایی از این سکو به‌زودی آغاز خواهد شد.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید