دکتر احمدی: ایران آماده برگزاری مسابقات جهانی است | اتاق خبر
کد خبر: 359804
تاریخ انتشار: 27 تیر 1395 - 15:57
دیدار دبیرکل فدراسیون جهانی تکواندو با مشاور عالی وزیر
معاون فرهنگی، آموزش و پژوهش وزارت ورزش و جوانان کسب کرسی های بین‌المللی در سطح مدیریت‌های اجرایی فدراسیون‌های جهانی را توسط هم‌وطنان ایرانی به منظور اثرگذاری در مدیریت کلان ورزشی جهان بسیار امید بخش دانست.

دکتر احمدی

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، حسین رفعتی دبیرکل ایرانی الاصل فدراسیون جهانی تکواندو به همراه پولادگر رئیس فدراسیون تکواندو ایران با حضور در ساختمان شماره یک وزارت ورزش و جوانان با دکتر عبدالحمید احمدی ملاقات کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان در این دیدار احمدی کسب کرسی‌های بین‌المللی در سطح مدیریت‌های اجرایی فدراسیون‌های جهانی را توسط هموطنان ایرانی به منظور اثر بخشی در مدیریت کلان ورزشی جهان مثبت دانست .

وی همچنین از حمایت‌ها و همکاری‌های فدراسیون جهانی از برنامه‌های توسعه‌ای فدراسیون تکواندو قدردانی و آمادگی وزارت را برای هرگونه همکاری اعلام کرد.

مشاور عالی وزیر از رشته تکواندو به عنوان یکی از شاخص‌ترین رشته‌های ورزشی ایران نام برد و کسب افتخارات را نتیجه همدلی، تلاش و مدیریت خوب رئیس فدراسیون، دانست.

وی همچنین رشد قابل ملاحظه تکواندو در بین بانوان را مورد توجه قرار داد و خواستار حمایت جدی‌تر فدراسیون جهانی از برنامه‌های توسعه‌ای تکواندو کشورهای اسلامی بویژه ایران شد .

دکتر احمدی همچنین پیشنهاد همکاری فدراسیون جهانی برای میزبانی ایران برای مسابقات جهانی تکواندو مردان را مطرح کرد.

رفعتی دبیرکل فدراسیون جهانی تکواندو ضمن تقدیر از اقدامات صورت گرفته در تکواندو ایران، برنامه‌های توسعه‌ای فدراسیون جهانی را برای رشد و ارتقاء تکواندو در سطح جهان تشریح کرد .

وی به سیاست‌های جدید فدراسیون جهانی مبنی بر استفاده از ظرفیت‌های کشورها براساس اصول و استانداردهای لازم جهت میزبانی مسابقات جهانی بطور مطلوب اشاره کرد و از ایران به عنوان یک قطب برای اجرای این سیاست‌ها نام برد .

دبیرکل فدراسیون جهانی تکواندو عنوان کرد یکی از برنامه‌های توسعه‌ای فدراسیون ایجاد مراکز جهانی توانمندسازی تکواندو در قاره‌هاست که 7 مرکز در اروپا و 2 مرکز در آسیا از سال 2017 آغاز به کار خواهند کرد . یکی از مراکز آسیا در ایران و دیگری در کشور کره خواهد بود.

رفعتی با اشاره به حضور قدرتمند تیم نونهالان و نوجوانان تکواندو دختران ایران در مسابقات جهانی به میزبانی کره عنوان کرد : کسب 5 مدال طلا توسط تیم ملی ایران نشان داد تکواندو بانوان ایران آینده ای درخشان در پیش دارد. تا آنجا که تکواندوکاران کره‌ای خواستار حضور در ایران و برگزاری کمپ های مشترک شده‌اند.

در این نشست پولادگر رئیس فدراسیون جمهوری اسلامی ایران وجود آقای حسین رفعتی را به عنوان دبیر کل فدراسیون جهانی تکواندو فرصتی طلایی خواند و از نگاه حمایتی دکتر چو رئیس فدراسیون جهانی در راستای توسعه تکواندو بانوان با پوشش اسلامی تشکر کرد. وی همچنین خواستار میزبانی مسابقات جهانی تکواندو مردان توسط ایران شد .

در حال حاضر 206 کشور عضو فدراسیون جهانی تکواندو هستند .

در این نشست برخی چالش های موجود بویژه در ارتباط با حضور بازیکنان در تیم های ملی سایر کشورها بحث و گفت و گو شد .

در این نشست مدیر کل دفتر فرهنگی مسعود امینی و صدیقه کعبی زاده مشاور ورزشی معاونت فرهنگی ، آموزش و پژوهش نیز حضور داشتند.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید