مدارس شهر جدید سهند دو شیفته می شوند | اتاق خبر
کد خبر: 360124
تاریخ انتشار: 29 تیر 1395 - 04:44
مدیر آموزش و پرورش شهرستان اسکو از دو شیفته شدن مدارس شهر جدید سهند خبر داد.

اتاق خبر: نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان اسکو در حالی ظهر دوشنبه با حضور مسئولان و مدیران دستگاه ها و سازمان های مرتبط با این حوزه برگزار شد که موضوعاتی چون کمبود فضای آموزشی و دو شیفته شدن مدارس در شهر جدید سهند و نیز حل مشکل کمبود نیروی انسانی در مدارس این شهرستان از مهمترین مباحث مطرح شده بود.

حل مشکل کمبود نیروی انسانی آموزش و ژرورش اسکو نیازمند توجه مسئولان استانی است

فرماندار اسکو در این نشست با اشاره به کمبود فضای آموزشی در شهر سهند از انجام اقدامات لازم در جهت تامین فضای مورد نیاز برای دانش آموزان در این شهر خبر داد.

مرتضی محمدزاده افزود: با بهره گیری از ظرفیت خیران مدرسه ساز، پیگیری اعتبار مورد نیاز برای  احداث مدارس جدید در این شهر هستیم.

وی خاطر نشان شد: همچنین با تعامل انجام گرفته شاهد ساخت و تحویل پنج باب مدرسه تازه تاسیس در شهر سهند هستیم که در سال تحصیلی آینده در اختیار آموزش و پروش شهرستان اسکو قرار می گیرد.

فرماندار اسکو ادامه داد: به طور متوسط هر سال حدود دو هزار و ۵۰۰ دانش آموز جدید به جمعیت دانش آموزی شهرستان اسکو افزوده شده و در این مورد علاوه بر فضای آموزشی با کمبود نیروی انسانی  در زمینه آموزش نیز مواجه هستیم.

محمدزاده تاکید کرد: رفع مشکل کمبود نیروی انسانی در این حوزه، همت و برنامه ریزی اداره کل آموزش و پرورش آذر بایجان شرقی را می طلبد و امیدوارین اقدامات و توجهات لازم در این خصوص صورت گیرد.

تمام مدارس شهر سهند در سال تحصیلی جدید دو شیفته می شوند

مدیر آموزش و پرورش شهرستان اسکو نیز دراین جلسه اظهار داشت: در حال حاضر ۲۱ هزار دانش آموز در شهرهای اسکو و سهند مشغول تحصیل هستند که به علت ناکافی بودن کلاس های موجود در شهر سهند، تمامی مدارس در سال تحصیلی جدید  به صورت دو شیفته اداره خواهند شد.

یحیی نجابت در ادامه از اجرای طرح ریشه کنی بی سوادی در این شهرستان نیز خبر داد و افزود: با اجرای این طرح ۴۹ بیسواد از جمعیت یکصد هزار نفری شهرستان اسکو  در شهرهای اسکو و سهند شناسایی شده و از این تعداد ۱۲ نفر برای تعلیم و آموزش جذب شده اند.

وی با تاکید بر اینکه هیچ بیماری از جهل و بیسوادی بالاتر نیست، خاطر نشان شد: این میزان جذب از نظر آموزش و پرورش رقم خوبی برای ریشه کنی بیسوادی در شهرستان محسوب می شود و البته همه باید درصدد ریشه کنی بیسوادی در جامعه باشیم.

مدیر آموزش وپرورش شهرستان اسکو در پایان به اجرای پروژه مهر در این شهرستان اشاره و تصریح کرد: در راستای برنامه ریزی و تنظیم فعالیت‌ها و تمهید مقدمات بازگشایی مدارس، فعالیت پروژه مهر ۹۵ و اقدامات کمیته مرتبط در اداره آموزش و پرورش شهرستان اسکو آغاز شده است.

نجابت در پایان اظهار داشت: توجه جدی و دقیق به ساماندهی فضاهای آموزشی و سازماندهی نیروی انسانی، شاداب سازی مدارس با داشتن خاطره ماندگار در اولین روز بازگشایی مدرسه برای دانش آموزان از اهداف اصلی اجرای این پروژه خواهند بود.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید