جزئیات دستگیری سارقان مسلح طلافروشی‌ها در البرز | اتاق خبر
کد خبر: 360130
تاریخ انتشار: 29 تیر 1395 - 05:32
فرمانده انتظامی استان البرز جزئیات دستگیری سارقان مسلح طلافروشی ها در استان را تشریح و از دستگیری چهار نفر خبر داد.

اتاق خبر:سردار بخشعلی کامرانی صالح در نشست خبری با اصحاب رسانه استان که ظهر دوشنبه در سالن کنفرانس اداره آگاهی شهرستان کرج برگزار شد، با اشاره به اقدامات و عملکرد نیروی انتظامی استان، اظهار کرد: دو هفته گذشته باند سارقان مسلح از طلافروشی های استان البرز دستگیر شدند.

وی با اشاره به شیوه سرقت این باند چهار نفره، افزود: این افراد برای سرقت مواردی چون دسترسی راحت محلی، همجواری طلافروشی با خیابان، زمان پایانی ساعت کار افراد و غیره را مد نظر قرار داده و با خودرو زانتیا دارای پلاک سرقتی از یک دستگاه خودرو پراید، اقدام به سرقت از طلافروشی ها می کردند.

فرمانده انتظامی استان البرز خاطرنشان کرد: سارقان برای سرقت از طلافروشی بالافاصله با حضور در محل سرقت دوربین های مدار بسته را از بین برده و صورت های خود را کاملا می پوشاندند تا قابل شناسایی نباشند.

خرید ماشین ۲۰۰ میلیونی با طلاهای دزدی

وی با بیان اینکه نخستین سرقت مسلحانه توسط این باند ۴ نفره تاریخ هشتم فروردین سال جاری در شهرستان نظرآباد به وقوع پیوست، تصریح کرد: این افراد با شیوه مذکور موفق به سرقت یک کیلو و ۶۰۰ گرم طلا شده و متواری شدند.

کامرانی صالح با بیان اینکه افراد در حین سرقت برای ایجاد رعب با اسحله کلانش اقدام به تیراندازی می کردند، گفت: همین باند در تاریخ ۱۹ خرداد سال جاری در منطقه حصارک بالا شهرستان کرج اقدام به سرقت مسلحانه طلافروشی کرده و موفق به دزدیدن ۴ کیلو و نیم طلا از آن طلافروشی شدند.

وی بیان کرد: با توجه به بررسی های صورت گرفته مشخص شد این باند همانند سرقت طلافروشی از شهرستان نظرآباد از طریق یک اسلحه اقدام به تیراندازی برای ایجاد رعب و وحشت کرده که خوشبختانه با همکاری مجدانه نیروی انتظامی و بررسی شواهد دو هفته گذشته موفق به دستگیری اعضا و مال خرهای مرتبط با این افراد شدیم.

وی تصریح کرد: سارقان با فروش طلاهای مسروقه اقدام به خرید یک دستگاه خودروی قیمتی ۲۰۰ میلیون تومانی کردند که این خودرو نیز توقیف و ضبط شده است.

فرماندهی انتظامی استان البرز با اشاره به اینکه این باند علاوه بر سرقت از طلافروشی اقدام به سرقت سه تخته فرش ارزشمند نیز کرده بود، گفت: در مجموع از این پرونده ۴ فرد سارق اصلی و ۳ مال خر دستگیر شدند.

انهدام باند کیف قاپ در شهرستان فردیس

کامرانی صالح با اشاره به اینکه باند دیگر سارقان منازل بودند که در این راستا ۵ نفر در قالب دو باند دستگیر شدند، خاطرنشان کرد: باند دیگری در فردیس که اقدام به کیف قاپی و سرقت از منزل می کرد، دستگیر شدند.

وی بیان کرد: این باند ۸ نفره اقدام به ۶۸ فقره سرقت از منزل و کیف قاپی کرده بودند که از این تعداد ۱۹ مورد مربوط به بحث کیف قاپی است.

وی با بیان اینکه علاوه بر این باند در شهرستان فردیس یک باند ۴ نفره دیگر در بحث سرقت از مغازه دستگیر شدند، گفت: این افرد مرتکب ۳۸ فقره سرقت از مغازه شده بودند.

فرماندهی انتظامی البرز با تاکید بر اینکه ۴ روز گذشته باند ۳ نفره اقدام به توزیع مواد مخدر از مرزهای شرقی به تهران و کرج می کرد که در این راستا ۲۰۰ کیلو مواد مخدر از نوع حشیش ضبط شد، گفت: طی ۴ ماهه نخست سال جاری ۳ تن انواع مواد مخدر ضبط و ۷ مصرف کننده و توزیع کننده مواد مخدر دستگیر شدند.

کامرانی صالح در پایان بیان کرد: مبحث امنیت اخلاقی یک موضوع فرهنگی است که همکاری دستگاه های فرهنگی پیرامون این مهم را می طلبد که در این راستا پلیس به طور قاطع با هنجارشکن ها برخورد خواهد کرد.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید