حضور 4 ورزشکار زن عربستانی در المپیک ریودوژانیرو | اتاق خبر
کد خبر: 360229
تاریخ انتشار: 29 تیر 1395 - 20:17
کمیته‌ ملی المپیک عربستان سعودی تایید کرد 4 ورزشکار زن عربستانی همراه با تیم این کشور به بازی‌های المپیک فرستاده می‌شوند.

عربستان المپیک

به‌ گزارش ‌اتاق خبر، به نقل از ایسنا، این چهار ورزشکار زن عربستانی، دومین گروه از زنان این کشور هستند که بازی‌های  المپیک می‌روند.

نام این چهار ورزشکار سارا العطار، لوبنا العمر، کاریمان ابوالجدیل و وجود فهمی است. این زنان در حالی به المپیک می‌روند که هنوز زنان عربستان اجازه رانندگی در این کشور را ندارند.

همچنین نام ورزشکاران مرد و زن عربستان به صورت جداگانه اعلام شده است زیرا حساسیت‌هایی در این کشور وجود دارد. به این چهار ورزشکار زن وایلد کارت داده می‌شود تا بدون نیاز به استانداردهای رسمی بتوانند در مسابقات شرکت کنند. در  المپیک لندن 2012 نیز عربستان به همین شیوه، دو زن ورزشکار را به  المپیک فرستاد. 

العطار در بازی‌های  المپیک لندن نیز حضور داشته است. او دونده 800 متر است. ابوالجدیل نیز در دوی 100 متر مسابقه می‌دهد. العمر ورزشکار شمشیربازی و فهمی ورزشکار وزن 52 – کیلوگرم جودو است. زنان عربستانی با مشکلات زیادی برای ورزش در کشور خود روبرو هستند. قوانین سختی برای شرکت کردن آنها در تورنمنت های بزرگ وجود دارد.

باشگاه‌ برای خانم‌ها به راحتی در عربستان مجوز نمی‌گیرند و تعداد آنها در این کشور بسیار کم است. عربستان اخیرا اصلاحات اقتصادی انجام داده است تا بودجه بیشتری صرف باشگاه‌های زنانه و مجوز گرفتن آنها شود. هدف این برنامه افزایش باشگاه‌های زنانه تا سال  2020 است.

انتهای‌ پیام/

کد: 94108

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید