روح قهرمانی گم شده در سوپر جام ایران | اتاق خبر
کد خبر: 360231
تاریخ انتشار: 29 تیر 1395 - 20:33
پس از چندین سال، قرار است بازی‏های سوپر جام بین دو تیم قهرمان جام حذفی و لیگ برتر برگزار شود، اما شرایط برگزاری این دیدار به گونه ‏ای است که برخی از کارشناسان فوتبال آن را دیداری نمادین و برای تکمیل کردن آلبوم بازی‏های فدراسیون فوتبال می دانند.

دیدار تیم‌های فوتبال استقلال خوزستان و ذوب آهن اصفهان

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، یکی از انتقاداتی که به این جام وارد است، زمان برگزاری آن است. این بازی در شرایطی برگزار می‌شود که دو تیم شرکت کننده در آن حدود 2 ماه از شرایط ایده‌آل خود فاصله گرفته‌اند و تب مسابقات خوابیده است، از طرفی ترکیب تیم ذوب آهن با تغییراتی رو به رو شد و استقلال خوزستان نیز پس از اتمام بازی‌های لیگ سال گذشته تا حد زیادی تجزیه شد و سرمربی و تعدادی از بازیکنان این تیم، اکنون جذب تیم‌های دیگر لیگ برتر شده‌اند.

با تغییر 40 درصدی تیم فوتبال ذوب ‌آهن و تجزیه شدن استقلال خوزستان نه شاهد همان تیم قهرمان جام حذفی و نه همان تیم قهرمان لیگ سال گذشته هستیم و این امر باعث شده روح قهرمانی که باید در سوپر جام حاکم باشد از بین برود و تنها باید امیدوار بود تا سال آینده این جام در زمانی که دو تیم هویت و ترکیب اصلی خود را حفظ کرده‌اند، برگزار شود.

محمود یزدخواستی اظهار کرد: این بازی پس از چند سال برگزار می‌شود و از این نظر نمی ‌تواند تاثیر خاصی روی فوتبال ایران یا دو تیم شرکت کننده داشته باشد.

وی با بیان اینکه این بازی در زمان مناسبی برگزار نمی‌شود، ادامه داد: ترکیب تیم‌ها تا حد زیادی تغییر کرده است و به دلیل اینکه هنوز تیم‌ها به آن صورت هماهنگ نشده‌اند این بازی نمی‌تواند تمام ظرفیت فوتبال این دو تیم را به نمایش بگذارد.

این کارشناس فوتبال در همین رابطه ادامه داد: این بازی نمی‌تواند شرایط مهمی را برای این دو تیم رقم بزند، زیرا در بازی فردا شاهد ذوب آهن قهرمان جام حذفی یا استقلال خوزستان قهرمان لیگ برتر نیستیم و ماهیت این دو تیم تغییر کرده است. بهتر بود این بازی زمانی برگزار می‌ شد که دو تیم هنوز هویت قهرمانی خود را حفظ کرده بودند.

یزدخواستی در پاسخ به این سوال که شرایط استقلال خوزستان را با توجه به تجزیه شدن این تیم، چگونه ارزیابی می‌کند، گفت: باتوجه به اینکه پور موسوی، دستیار فصل گذشته ویسی اکنون سرمربی این تیم است، این تغییر و تحول و انتخاب یک دستیار به عنوان سرمربی، می‌تواند اعتماد به نفس تیم را کاهش دهد.

وی با بیان اینکه بازی فردا می‌تواند تقابل تکنیک و تاکتیک باشد، افزود: این بازی تقابل تکنیک از طرف استقلال خوزستان و تاکتیک از طرف ذوب‌ آهن خواهد بود، البته ممکن است در بازی فردا شاهد عدم هماهنگی ذوب ‌آهن و شکل نگرفتن کامل استقلال خوزستان، باشیم.

یزد خواستی با اشاره به مصدومیت قاسم حدادی‌فر، ادامه داد: با توجه به این که حدادی‌فر دو روز اخیر دچار مصدومیتی از ناحیه زانو شد و این که بلافاصله بعد از این بازی لیگ برتر آغاز می ‌شود هر دو تیم به ویژه ذوب ‌آهن باید از انجام بازی فیزیکی اجتناب کنند.

این کارشناس فوتبال در رابطه با پیش بینی شرایط بازی فردا، خاطر نشان کرد: در بازی فردا ذوب‌ آهن امتیازات بیشتری به دلیل میزبانی دارد.  

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید