تجدیدنظر در طرح بافت پیرامون حرم امام رضا (ع) | اتاق خبر
کد خبر: 360298
تاریخ انتشار: 29 تیر 1395 - 10:29
معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد: برنامه تجدیدنظر در طرح محدوده بافت پیرامون حرم مطهر رضوی در چارچوب مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران تهیه شده است.

اتاق خبر: محمدسعید ایزدی ، یکی از مهم‌ترین طرح ها و برنامه های بهسازی و نوسازی شهری کشور با رویکرد حفاظت از بافت‌ تاریخی، ارتقای کیفیت ساخت و ساز، افزایش نقش ساکنان و هم پیوندی با شهر تجدیدنظر می‌شود.

مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری با بیان این‌که عموم مردم، جامعه حرفه ای و جامعه دانشگاهی منتظر اتخاذ تصمیمی عاجل برای بافت تاریخی اطراف حرم امام رضا (ع) هستند گفت: بر پایه سه اصل مشتمل بر حفاظت از میراث ملموس و میراث معنوی این محدوده، افزایش نقش ساکنان و مشارکت با آنها و هم پیوندی این مجموعه با کل شهر، برنامه تجدید نظر در طرح این محدوده در دستور کار شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران قرار گرفته است.

وی افزود: این برنامه یکی از پر چالش ترین طرح های نوسازی شهری در ایران است. با توجه به اهمیت شهر مقدس مشهد، شان و جایگاه مجموعه حرم مطهر رضوی و ضرورت ارتقای کیفیت زندگی در این محدوده برای ساکنان، مجاوران و زائران، برنامه تجدید نظر با رویکرد بازآفرینی شهری تهیه و مراحل بررسی و طرح در شورای عالی معماری و شهرسازی را طی می کند.

به گفته ایزدی، جلسات متعددی بین شرکت عمران و بهسازی شهری با مقامات استانی انجام شده و طرح به شورای عالی ارسال شده است که اگر تصویب شود می تواند به عنوان یک الگو در تجدیدنظر اساسی در رویه های ما در بافتهای تاریخی ملاک عمل قرار گیرد.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید