تملک ۱۵۰۲ واحد تولیدی وصنعتی در ایران توسط بانک ها | اتاق خبر
کد خبر: 360368
تاریخ انتشار: 30 تیر 1395 - 09:25
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از تملک یک هزار و ۵۰۲ واحد تولیدی وصنعتی در ایران توسط بانک های به غیر از دو بانک سامان و دی خبرداد.

اتاق خبر: علی یزدانی امروز سه شنبه در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید کردستان که در سالن شهدای دولت استانداری تشکیل شد، گفت: اولویت اصلی این کارگروه های در سطح کشور حمایت از واحدهایی است که محصولات تولیدی آنها دارای بازارهای داخلی و صادراتی هستند.

وی عنوان کرد: واحدهای تولیدی مورد حمایت کارگروه رفع موانع تولید قرار می گیرند که دارای مجوز معتبر از وزارت خانه های صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی باشند.

وی اظهارداشت: طرح هایی که در کارگروه تایید و به بانک ها معرفی می شوند باید ظرف دو هفته در بانک تعیین تکلیف شوند و این یکی از مصوبات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران ادامه داد: مشکلات واحدهای تولیدی بزرگ استان های مختلف کشور در کارگروه ملی رفع موانع تولید مورد بررسی قرار می گیرند.

یزدانی ادامه داد: آزادسازی وثایق مازاد متناسب با بازپرداخت و بخشی از تسهیلات پرداختی به بنگاه ها، پذیرش ضمانت صندوق های حمایتی و بیمه نامه شرکت های بیمه تجاری و یا اوراق بهاردار به عنوان وثیقه از وظایف بانک ها و موسسات اعتباری در این طرح ذکر شده است.

وی اضافه کرد: تسهیلاتی که در کارگروه مصوب می شود بانک ها باید بدون توجه به بدهی جاری و چک های برگشتی به صاحبان این واحدها و طرح ها پرداخت کنند.

وی به تحلیل آماری واحدهای به بهره برداری رسیده در کشور پرداخت و گفت: در کل کشور تا پایان خردادماه امسال تعداد واحد دارای پروانه بهره برداری ۸۸ هزار و ۳۵۲ واحد بودند که از این تعداد ۸۰ هزارو ۴۷۶ واحد صنایع کوچک و ۴ هزار و ۳۶۲ واحد هم صنایع متوسط هستند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با بیان اینکه ۹۶ درصد واحدهای صنعتی دارای پروانه بهره برداری کشور جزو صنایع کوچک ومتوسط هستند، گفت: ۳ هزار و ۵۱۴ واحد صنعتی بالای ۱۰۰ نفر اشتغال درکشورما وجود دارد.

یزدانی افزود: از ۳۷ هزار و ۵۸۳ واحد مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی ۳۴ هزار و ۹۵۲ احد کوچک و ۷ هزار و ۱۴۱ واحد متوسط است.

وی ادامه داد: ۹۰۲ واحد به عبارتی ۲۵ درصد کل واحدهای موجود در شهرک ها ونواحی صنعتی کشور جزو واحدهای بزرگ هستند.

تملک ۲۳ واحد مستقر درشهرک ها ونواحی صنعتی کردستان توسط بانک ها

وی از تملک یک هزار و ۵۰۲ واحد تولیدی وصنعتی در ایران توسط بانک های به غیر از دو بانک سامان و دی خبرداد و اظهارداشت: از این تعداد هزار و ۱۰۰ واحد در داخل شهرک ها و نواحی صنعتی مستقرند که ۷۵ درصد آنها فعال و ۲۵ درصد هم غیرفعال هستند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران عنوان کرد: از یک هزار و ۳۱ واحد دارای پروانه بهره برداری در کردستان هم ۹۹۰ واحد صنایع کوچک، ۲۷ واحد متوسط و ۱۴ واحد هم بزرگ هستند.

یزدانی با اشاره به اینکه ۴۱۰ واحد کوچک کردستان غیرفعال است، اضافه کرد: از ۴۷۹ واحد مستقر در شهرک ها ونواحی صنعتی کردستان ۴۱ واحد غیرفعال است.

وی عنوان کرد: ۲۳ واحد مستقر در داخل شهرک ها نواحی صنعتی کردستان هم توسط بانک ها تملک شدند که همگی آنها غیرفعال هستند.

وی به طرح های صنعتی درحال ساخت درکل کشور اشاره کرد وگفت: هم اکنون ۹۸ هزار و ۵۷۹ واحد در حال ساخت و ساز در کشور داریم که ۲ هزار و ۷۰ مورد آن مربوط به کردستان است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران عنوان کرد: پیش بینی شده ۹ هزار و ۲۲۲ طرح در کشور تاپایان امسال به چرخه تولید و اشتغال جدید برسد که هسم کردستان ۱۲۱ طرح است.

یزدانی بیان کرد: ۶ درصدطرح های دردست ساخت کردستان دارای پیشرفت فیزیکی بیش از ۶۰ درصد هستند.

وی با اشاره به اینکه ۹۵۰ شهرک وناحیه صنعتی در کشورمان وجوددارد، بیان کرد: تعداد شهرک ها ونواحی صنعتی مصوب در کردستان هم ۲۸ شهرک  ونواحی صنعتی است.

وی از ثبت نام ۳۲ هزار و ۵۹۱ واحد در سامانه بهین یاب در کشور خبرداد و بیان کرد: از این تعداد بالغ بر ۸ هزارو ۷۰۰ واحد در کمیته ها مورد بررسی قرار گرفند و بیش از ۸ هزار و ۲۹۰ واحد هم در کارگروه رفع موانع تولید تصویب و به بانک ها معرفی شدند.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید