بلاتکلیفی نماینده فوتسال بانوان یزد در لیگ برتر | اتاق خبر
کد خبر: 360597
تاریخ انتشار: 31 تیر 1395 - 11:10
دوازدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر فوتسال بانوان کشور دوازدهم مردادماه با حضور نمایندگان 14 تیم لیگ برتری قرعه‌کشی می‌شود و بازی‌های این دوره نیز از هفته‌ی اول شهریور آغاز خواهد شد.

تیم ملی فوتسال بانوان

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، تیم فوتسال بانوان هلال احمر یزد یکی از تیم‌های راه یافته به این دوره از رقابت‌هاست که توانسته علاوه بر کسب مجوز صعود از لیگ دسته اول فوتسال بانوان به این مسابقات طی سه سال تلاش مداوم، برای اولین بار پای فوتسال بانوان استان یزد را به رقابت‌های لیگ برتر بانوان بگشاید.

با این وجود، حضور این تیم یزدی نیز همانند برخی دیگر از تیم‌های ورزشی استان در مسابقات کشوری به دلیل عدم وجود حامی مالی و اسقبال اسپانسرهای ورزشی، همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و این در حالی است که براساس برآوردهای صورت گرفته، حضور این تیم در رقابت‌های لیگ برتر مستلزم هزینه‌ای در حدود 200 میلیون تومان است.

"فاطمه نادریان" سرمربی این تیم رایزنی‌های صورت گرفته تاکنون را بی‌نتیجه اعلام می‌کند و می‌گوید: در حالی که بسیاری از تیم‌های حاضر در این دوره از لیگ برتر در حال آماده‌سازی بازیکنان خود برای حضور در مسابقات هستند، هنوز تیم هلال احمر یزد برای حضور در لیگ بلاتکلیف است.

وی هزینه حضور نماینده فوتسال بانوان استان در لیگ برتر را بالغ بر 200 میلیون تومان ذکر و اضافه می‌کند: متاسفانه هلال احمر استان از عدم توانایی برای تامین هزینه‌های تیم در این مسابقات خبر داده و در این رابطه خواستار همکاری و مساعدت ارگان‌های دیگر مانند اداره کل ورزش و جوانان و هیئت فوتبال، شهرداری و حتی استانداری شده است که تاکنون هیچ حمایتی از تیم نشده است.

نادریان می‌گوید: البته علی‌رغم این که برای اولین بار مجوز ورود به بازی‌های لیگ برتر را برای استان کسب کردیم نیز حتی از سوی هیئت فوتبال یا نهاد دیگر از ورزشکاران ما تشکری صورت نگرفت و تنها از مسئولان شاهد وعده و وعید هستیم.

سرمربی فوتسال بانوان هلال احمر یزد خاطرنشان می‌کند: تیم هنوز هم به بازیکنان فصل قبل بدهی دارد و این بدهی‌ها پرداخت نشده تا حداقل بتوانیم بازیکنان را برای حضور در مسابقات به تمرین دعوت کنیم.

وی اضافه می‌کند: این در حالی است که چند بازیکن تیم فوتسال بانوان هلال احمر یزد نیز به تیم ملی دعوت شده‌اند ولی برای اعزام به اردوی تیم ملی نیز هیچ انگیزه‌ای برای انها باقی نمانده است.

نادریان در پایان نیز به پیگیری‌های اخیر برای حمایت تیم از سوی شهرداری یزد اشاره می‌کند و می‌گوید: در مراجعات مکرر اعلام می‌کنند که شهرداری، ارگانی دولتی است و قانونی برای حمایت از تیم‌های ورزشی ندارد و این در حالی است که اکثر تیم‌های شرکت کننده در مسابقات، نماینده شهرداری‌ها هستند و به طور کامل از طرف شهرداری و شورای شهرشان حمایت می‌شوند ولی گویا قانون در یزد متفاوت از سایر نقاط کشور است.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید