نماینده مجلس:همه نهادها باید در قبال فیش های نجومی پاسخگو باشند | اتاق خبر
کد خبر: 360661
تاریخ انتشار: 31 تیر 1395 - 20:33
نماینده مردم کازرون و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان اخیر رئیس جمهوری در جمع مردم کرمانشاه گفت : همه نهادها در قبال آنچه در بحث فیش های نجومی و حقوق های نامتعارف پیش آمده باید پاسخگو باشند و این موضوع منحصر به قوه خاصی در کش

به گزارش اتاق خبر، حسین رضا زاده افزود: موضوع فیش های حقوقی که مربوط به امروز و این دولت نیست بلکه مربوط به سالهای گذشته می باشد که در این خصوص مسئولیت همه متولیان امر بخصوص نهادها نظارتی از همه سنگین تر است .
وی با بیان این مطلب که اراده مجلس بر پیگیری جدی و قاطع این موضوع هست تاکید کرد : برای پیگیری این مساله نباید فقط به چند سال قبل باز گردیم بلکه باید سال های دورتر نیز مورد بررسی قرار گیرد و با کسانی که به هر شکل چه در قالب دریافت حقوق های نجومی، چه دریافت وام های بدون بهره از بیت المال سوء استفاده کرده اند برخورد جدی و قانونی شود.
وی ادامه داد: تاکید مجلس بر این است که در کنار برخورد با سوء استفاده کنندگان، در سیستم نظارتی کشور نیز تحولی ایجاد شود و نمایندگان این آمادگی را دارند که هرکجا نیاز به حمایت آنها باشد با جدیت وارد عمل شده تا در کنار حل مساله حقوق های نجومی، در آینده نیز شاهد تکرار چنین اتفاقات تلخی نباشیم.
وی گفت : باید ساز و کاری فراهم شود تا جلوی گریزگاههای فراقانونی که خود رادر قالب آئین نامه ها وتبصره ها نشان داده و به یک مدیر ارشد اختیارات دخل و تصرف را بطور سلیقه ای می دهد ، گرفته شود.
رضا زاده با یاد اوری سخنان رئییس جمهوری که نباید تخلف چند نفر رابه عموم مدیران خدوم نسبت داد اظهار داشت : نباید با بزگنمایی و به بهانه تخلفات موضوع را به عموم مدیران دلسوز تعمیم داد و موجب کاهش انگیزه کاری این دسته از مدیران شد.
وی ادامه داد: باید در برخورد با فیش های نجومی به گونه ای عمل کرد که ضمن بستن گلوگاههای فراقانونی و برخورد لازم ، مدیران دلسوز انگیزه شان برای خدمت کردن روز به روز بیشتر بشود.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اذعان به این مطلب که هرگونه اقدام عملی در برخورد با مسببان فیش های نجومی می تواند به بازگشت اعتماد مردم کمک کند ، پیشنهاد داد که قوانین موجود در این زمینه نیز روشن تر شود تا از سوء استفاده های احتمالی جلوگیری گردد.
رئیس جمهوری اسلامی ایران در سخنرانی 27 تیرماه 95 خود در اجتماع مردم کرمانشاه ضمن تاکید بر برخورد جدی با دریافت کنندگان حقوق های نجومی افزود: نهادهای نظارتی نیز در بحث فیش های حقوق به وظایف خود بدرستی عمل نکرده اند و دراین زمینه همه باید پاسخگو باشند .
حجت الاسلام دکتر حسن روحانی همچنین با دفاع از مدیران خدوم درنظام جمهوری اسلامی گفته بود عده ای نباید با بزرگنمایی تخلف تعدادی انگشت شمار، خدمات مدیران خدوم را هم زیر سئوال ببرند .

منبع: ایرنا

95102

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید