اجرای طرح فولاد سفیددشت بروجن رونق اقتصادی منطقه را بدنبال دارد | اتاق خبر
کد خبر: 360663
تاریخ انتشار: 31 تیر 1395 - 20:56
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: اجرای طرح فولاد یک میلیون تنی سفیددشت بروجن موجب رشد و رونق اقتصادی و اشتغالزایی در استان می شود.

اتاق خبر:نعیم امامی شامگاه چهارشنبه در نشستی با عنوان بررسی اتفاق های اخیر شهر بلداجی به میزبانی شبکه استانی جهان بین افزود: طرح انتقال آب چغاخور به سفید دشت توجیه پذیر و موجب رشد اقتصادی در استان خواهد شد.
وی گفت: اشتغالزایی مستقیم برای 800 نفر و غیرمستقیم برای 7 هزار نفر و ارزآوری یکهزار میلیارد ریالی با ارزش افزوده یکصد میلیارد ریال طی سه سال از جمله مزایای این طرح است.
امامی با بیان این که صنعت فولاد یکی از صنایع آب بر است، تصریح کرد: براساس طرحی در سال 82، مقرر شد تا از سد چغاخور به میزان 100 لیتر بر ثانیه برای صنایع شرق استان تخصیص یابد.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری ادامه داد: اجرای این طرح بدلیل برخورد با مشکلات مالی به تاخیر افتاد، اما با تامین منابع مالی طرح دوباره از سر گرفته شد.
امامی یادآور شد: تمام سودی که از تولید فولاد یک میلیون تنی حاصل می شود، صرف آبادانی استان و بخصوص شهرستان بروجن می شود.
اجرای طرح انتقال آب از چغاخور به سفید دشت نگرانی مردم بلداجی را در روزهای اخیر به دنبال داشت که با هشیاری مسئولان و همکاری عوامل انتظامی و امنیتی و مردم خطه بلداجی این نگرانی ها تا حدودی برطرف شد.

منبع: ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید