طرح های نیمه تمام بالای ۸۰ درصد در آذربایجان غربی تکمیل می شود | اتاق خبر
کد خبر: 361047
تاریخ انتشار: 3 مرداد 1395 - 17:30
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی از تکمیل پروژه های نیمه تمام بالای ۸۰ درصد در استان خبر داد.

اتاق خبر:ناصر حضرتی بعد از ظهر شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی آذربایجان غربی با بیان اینکه سال گذشته۴۳۰ میلیارد تومان کسری نقدینگی اعتبارات پروژه‌های عمرانی وجود داشت افزود: این کرسی اعتبار در تعهدات سال ۹۵ قرار گرفته است.

وی ادامه داد: همچنین امسال نیز تکمیل پروژه‌های نیمه تمام بالای ۸۰ درصد را در دستور کار قرار داده‌ایم و تلاش می‌شود در شاخص‌های توسعه به میانگین شاخص‌ها در مقایسه با استان‌های دیگر دست یابیم.

وی با بیان اینکه استان در شاخص درآمدهای مالیاتی رتبه و جایگاه شانزدهم را کسب کرده است عنوان کرد: اینکه یک و دو دهم درصد درآمدهای مالیاتی کشورمان به این استان تعلق دارد همچنین سال ۹۴ اعتبارات مصوب مربوط به حقوق و مزایا ۱۳۲ میلیارد تومان بود ولی امسال با رشد ۱۹ درصدی همراه شده است.

وی استان‌های اصفهان، خوزستان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی و ... را دارای بیشترین درآمد مالیاتی در کشورمان دانست و اظهارداشت: ۲۳ استان کشور ۲۶ درصد درآمدهای مربوط به این حوزه را به خود اختصاص داده‌اند.

وی اظهار داشت: در توزیع اعتبارات برای شهرستان های استان، شاخص هایی مانند تعهدات سال گذشته، اتمام پروژه های نیمه تمام و رساندن شاخص های توسعه شهرستان ها به میانگین استان لحاظ شده است.

حضرتی همچنین از پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال ۹۴ در روزهای آتی خبر داد و گفت: ۲۲۷ میلیارد تومان از بابت پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال ۹۴ در استان بدهکاریم که با تمهیدات انجام شده، این رقم پرداخت خواهد شد.

وی همچنین با بیان اینکه ۸۵۰ نفر از نیروهای جدیدالاستخدام که در سالهای گذشته بلاتکلیف بودند، تعیین تکلیف و در دستگاهها مشغول بکار شدند گفت: از دیگر الزامات و کارهای در حال انجام می توان به بهبود زیرساخت های اشتغال، مراکز دانش بنیان، حوزه گردشگری و بخش کشاورزی در استان آذربایجان غربی اشاره کرد و در این راستا باید مدت زمان اجرا و اتمام پروژه های نیمه تمام را در اولویت قرار دهیم.

در این جلسه همچنین فرمانداران و مدیران استانی، سوالات و دیدگاههای خود را در ارتباط با بودجه استان در سالجاری مطرح کردند.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید