لیست جدیدی برای کالاهای ممنوع‌الورود آمریکایی منتشر نشده است | اتاق خبر
کد خبر: 361455
تاریخ انتشار: 5 مرداد 1395 - 01:34
سازمان توسعه تجارت در اطلاعیه‌ای به انتشار اخباری در خصوص لیست جدید کالاهای ممنوعه وارداتی از مبدا آمریکا که به شکل گسترده در برخی رسانه‌های کشور منتشر شد، واکنش نشان داد و آن را رد کرد.

اتاق خبر: سازمان توسعه تجارت، در این اطلاعیه اعلام کرد: 227 قلم کالاهای وارداتی از مبدا آمریکا که در فهرست کالاهای ممنوع‌الورود قرار گرفته‌اند، آذرماه سال 94 منتشر و به گمرک ابلاغ شد و از آن پس هیچ فهرست جدیدی ارائه نشده است.

لازم به ذکر است، خبر «اعلام لیست کالاهای ممنوع الورود از آمریکا» در ابتدا از سایت تابناک و به نقل از خبرگزاری ایسنا منتشر و سپس در رسانه‌های عصر ایران، اقتصاد ایران آنلاین، فرارو، پارسینه، عصر اقتصاد، قدس آنلاین، آفرینش، انتخاب، یالثارات، جام‌نیوز و.... منعکس شد؛ این در حالی است که ایسنا خبر «کالاهای ممنوع‌الورود از آمریکا اعلام شد» را در آذرماه 1394 در خروجی خبرگزاری خود قرار داده و پس از آن خبر دیگری در این خصوص منتشر نکرده است.

در جوابیه سازمان توسعه تجارت خطاب به رسانه‌ها آمده است: بی‌دقتی رسانه‌ها فضای تجاری کشور را متشنج می‌کند، بنابراین از همه اصحاب رسانه درخواست می‌شود اخبار و اطلاعات را از منابع موثق دریافت و بدون شتاب‌زدگی منتشر کنند تا وزن و اعتبار رسانه‌های آنها خدشه‌دار نشود.

منبع:ایلنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید