مصوبه دولت درباره شرایط برگزاری مزایده فروش چای‌های سنواتی ابلاغ شد | اتاق خبر
کد خبر: 361477
تاریخ انتشار: 5 مرداد 1395 - 02:37
با تصمیم هیئت وزیران، به بانک ملی ایران (به عنوان اعطا کننده تسهیلات) اجازه داده شد با رعایت شرایطی، مزایده فروش چای‌های سنواتی را برگزار کند.

اتاق خبر: متن مصوبه هیئت وزیران به شرح زیر است:

1- به بانک ملی ایران (به عنوان اعطا کننده تسهیلات) اجازه داده می‌شود با رعایت موارد زیر مزایده فروش چای‌های سنواتی را برگزار کند:

الف- موجودی چای سنواتی پس از برداشت محصول سال جاری، تعیین تکلیف و به فروش برسد.

ب- تمامی موجودی چای سنواتی صرفاً برای صادرات و از طریق مزایده برای مصارف صنعتی در قسمت (پارت) های مختلف به‌ فروش برسد.

پ- خریدار متعهد شود با نظارت نمایندگان سازمان ملی استاندارد ایران، گمرک جمهوری اسلامی ایران و سازمان غذا و دارو نسبت به بستهبندی و مهر و موم (پلمپ) چای سنواتی در داخل انبارها و حمل مستقیم آنها به گمرکات مرزی برای خروج از کشور و صادرات اقدام نماید و مراقبت لازم را جهت جلوگیری از بازگشت مجدد چای به داخل کشور صورت دهد.

2- کارگروهی متشکل از نمایندگان سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، وزارت جهادکشاورزی و وزارت اطلاعات بر فرآیند برگزاری مزایده مزبور نظارت می‌کنند.

3- وزارت جهاد کشاورزی موظف است، همزمان با بارگیری موجودی انبارها توسط خریدار نسبت به تعیین میزان دقیق چای موجود در انبارها اقدام و در صورت مغایرت با موجودی دفتری پیگیری های بعدی را به عمل آورد.

اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور، مصوبه شماره 44122/ ت 52573 ه را برای اجرا به وزارت جهادکشاورزی- وزارت امور اقتصادی و دارایی- وزارت صنعت، معدن و تجارت - وزارت اطلاعات- وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی - سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور- بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و سازمان ملی استاندارد ایران ابلاغ کرد.

منبع:ایلنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید