ایستگاه‌های راه‌آهن نقاب - اسفراین باهدف آسایش مسافران طراحی شود | اتاق خبر
کد خبر: 361483
تاریخ انتشار: 5 مرداد 1395 - 03:06
مشاور و دستیار وزارت راه و شهرسازی گفت: ایستگاه‌های راه‌آهن باید در مکان مناسب و نزدیک به شهر اجرا شود تا دسترسی مردم به آن راحت‌تر و سریع‌تر باشد.

اتاق خبر: مرتضی باقری ، توجه به‌دقت در جانمایی در اجرای ایستگاه‌های راه‌آهن یکی از موارد مهم است و در این زمینه باید تأمین نیازها و رفاه مردم و پاسخ به تقاضاها، باید محور عمل باشد.

وی افزود: در رأس پروژه نقاب به اسفراین منابع مالی و اعتبارات و مکان‌یابی ایستگاه‌های راه‌آهن دو موضوع قابل تأکید است و ما باید به این پروژه به‌صورت دقیق و تقاضامحور عمل کنیم زیرا اگر بدین‌صورت نباشد سبب پراکندگی کار می‌شود.

مشاور و دستیار مقام عالی وزارت راه و شهرسازی تصریح کرد: در این پروژه باید به مسائل زیست‌محیطی و بحث‌های اجتماعی توجه شود و ایستگاه‌های راه‌آهن چه در اسفراین و چه در بجنورد در مکان مناسب و نزدیک به شهر قرار بگیرد تا مردم راحت‌تر و سریع‌تر به این ایستگاه‌ها مراجعه کنند.

باقری بیان کرد: با توجه به کمبود منابع مالی و اعتباری که در وزارتخانه وجود دارد کار سخت است اما باید انجام شود و یکی از دلایل کندی این پروژه این است که باید همه پیمانکاران توجه و تمرکز خود را در قطعه اسفراین به نقاب داشته باشند.

در پایان نیز پس از بازدید از کل این پروژه مسائل و مشکلات این پروژه عنوان و به پیمانکاران منتقل شد.

اجرای پروژه آهن اسفراین جوین -اسفراین که از طریق ایستگاه نقاب اسفراین را به مسیر ریلی کشور وصل می‌کند فاصله اسفراین تا تهران به هشت ساعت کاهش پیدا می‌کند.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید