رفع موانع صادرات سیمان چهارمحال و بختیاری به عراق بررسی شد | اتاق خبر
کد خبر: 361587
تاریخ انتشار: 5 مرداد 1395 - 10:51
رفع محدودیت صادرات سیمان چهارمحال و بختیاری به عراق در نشست مشترک استاندار چهارمحال و بختیاری با وزیر صنعت، معدن و تجارت مورد بررسی قرار گرفت و وزیر دستور رفع این موانع را صادر کرد.

اتاق خبر:حدود ۵۰ کارخانه ایرانی سالانه بین ۹ تا ۱۰میلیون تن سیمان به عراق صادر می کنند که دولت عراق در ۲ سال اخیر به منظور حمایت از تولید داخلی، تعرفه گمرکی بر سیمان ایرانی را از ۲ به ۱۰ دلار در هر تن رسانده بود.
«قاسم سلیمانی دشتکی» استاندار چهارمحال و بختیاری در راستای پیشبرد بهتر برنامه های اقتصادی و عمرانی این استان روز دوشنبه با «محمدرضا نعمت زاده» وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) دیدار کرد.
به گزارش ایرنا، سلیمانی دشتکی در این نشست با اشاره به رویکرد دولت در راستای اقتصاد مقاومتی، توجه بیشتر به پروژه های حوزه صنعت و معدن و طرح های تولیدی را کلید توسعه استان و تحقق اقتصاد مقاومتی دانست.
نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در این نشست که با حضور معاونان وزارتخانه، مدیران استانی و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در تهران برگزار شد، ضمن تبادل نظر دستورات لازم را به معاونان مربوطه صادر کرد.
دستاورد این نشست 15 مصوبه مهم برای چهارمحال و بختیاری بود و محدودیت صادرات تولیدات کارخانه سیمان به عراق برطرف شد.
هم اکنون یک کارخانه تولید سیمان با ظرفیت یک میلیون تن در چهارمحال و بختیاری وجود دارد که سال گذشته حدود 35 تا 40 درصد مصرف سیمان در استان کاهش یافت ولی این کارخانه با تمام ظرفیت تولید داشت.
کارخانه تولید سیمان در استان سال گذشته بخشی از تولید سیمان خود را به صورت کلینکر به عراق و آفریقا صادر کرد.
استاندار چهارمحال و بختیاری همچنین روز دوشنبه با رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) دیدار کرد.
قاسم سلیمانی دشتکی در این نشست با تقدیر از اقدامات بنیاد برکت در استان، خواستار تکمیل پروژه های تعریف شده و تامین اعتبارات مربوطه شد.
در این نشست پس از بررسی پروژه ها و تبادل نظر در این خصوص رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) دستورات لازم در خصوص موارد مرتبط را صادر کرد.
در پایان سال 1389 به منظور طرح توسعه فرهنگی در چهارمحال و بختیاری (بویژه منطقه کم برخوردار بازفت) تفاهم نامه ای بین بنیاد برکت و استانداری چهارمحال و بختیاری به امضا رسید که بدنبال آن بنیاد برکت فعالیت های خود را در این استان از شهرستان کوهرنگ آغاز کرد و سپس فعالیت های عمرانی و فرهنگی این موسسه در سایر شهرستان های این استان گسترش یافت.
مشارکت در راه اندازی چندین طرح اقتصادی، احداث مدرسه، خانه عالم و مسجد در مناطق محروم استان از مهمترین فعالیت های این موسسه در چهارمحال و بختیاری است.

منبع:ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید