بدهی ۳۶۴ میلیارد تومانی مردم فارس به شرکت گاز فارس | اتاق خبر
کد خبر: 361650
تاریخ انتشار: 5 مرداد 1395 - 16:47
مدیرعامل شرکت گاز استان فارس از بدهی ۳۶۴ میلیارد تومانی مردم استان به این شرکت خبرداد.

اتاق خبر: هوشنگ محمدی ظهر سه شنبه در نشست خبری آخرین فعالیت های شرکت گاز استان فارس، گفت: با تمامی سختی ها و مشکلات مالی هیچگونه خللی در خدمات رسانی در فارس ایجاد نشده هرچند که بدهی مردم استان به این مجموعه ۳۶۴ میلیارد تومان است.

وی ادامه داد: به مناسب هفته ۲۱۳ پروژه بهره برداری ویاعملیات اجرایی آنها به اعتباری بالغ بر ۱۲۰۵ میلیارد ریال در دو بخش انجام می شود.

مدیر عامل شرکت گاز استان فارس افزود: بهره برداری از گازرسانی به ۹۱ روستا، ۱ خط انتقال، ۳۵ مصرف کننده صنعتی و مسکن مهر صدرا با اعتباری بالغ بر ۶۴۰ میلیارد ریال در بخش اول انجام می شود.

محمدی ادامه داد: بخش دوم نیز آغاز عملیات اجرایی گاز رسانی به ۴۵ روستا و ۱۰ مصرف کننده صنعتی با اعتباری بالغ بر ۵۶۵ میلیارد ریال انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه شرکت گاز استان فارس با تمام توان برای خدمات رسانی تلاش می کند، گفت: تا پایان سال ۹۶ تمامی شهرها و روستاها استان به غیر از آنها که از انرژی خورشیدی استفاده می کنند دارای گاز خواهند شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان فارس تاکید کرد: از مجموع ۱۳۸۸ روستای باقی مانده در استان فارس ۴۰۴ روستا در دست اجرا، ۶۰ روستا پیمانکار انتخاب شده، ۵۲۴ دردست مطالعه و گازرسانی به ۴۰۰ روستای دیگر نیز دیگر در حال بررسی است.

محمدی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه نگاه صنعتی به استان فارس باعث شده که این مجموعه نیز همکاری لازم را داشته باشد، گفت: استان در حال حاضر دارای ۷۲ شهرک صنعتی است که از این تعداد گازرسانی به ۲۲ شهرک در دست اجرا، ۳۰ شهرک برخوردار و ۲۰ شهرک صنعتی دیگر نیز فاقد صنعتگر است که با شروع به کار این مجموعه ها گاز رسانی انجام می شود.

وی ادامه داد: دراستان فارس خانوار شهری ۶۸ درصد و روستایی ۳۲ درصد تحت پوشش و شبکه توزیع و تغذیه  ۶.۷ درصد کل شبکه کشور بالغ بر ۲۰ هزار کیلومتر در فارس است.

مدیرعامل شرکت گاز استان فارس افزود: ۶.۴ درصد انشعابات گازی کشور بالغ بر ۶۷۱ هزار و ۶۲۸ انشعاب و۱ میلیون و ۲۲۲ هزار و ۳۸۸ مشترک یعنی ۶ درصد کل کشور مربوط به فارس است.

محمدی یادآور شد: گازرسانی به شهرها از سال ۹۲ تاکنون در مقایسه با قبل از انقلاب تا سال ۹۱ حدود ۳۴ درصد، گازرسانی به روستا ۹۲ درصد، گازرسانی به صنایع ۳۵ درصد، حجم شبکه تاسیس شده ۳۲ درصد رشد و تعداد مشترکین ۲۷ درصد رشد داشته است.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید