میانگین عملکرد گندم در کردستان امسال ازمیانگین کشوری بالاتراست | اتاق خبر
کد خبر: 361782
تاریخ انتشار: 6 مرداد 1395 - 10:43
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان عنوان کرد: به علت کیفیت بالای بذر استان و بارندگی های مناسب، امسال میانگین عملکرد گندم دیم و آبی در این استان از میانگین کشوری بالاتر است.

اتاق خبر: کریم ذوالفقاری در جلسه ای که در دفتر نماینده شهرستان بیجار و یاسوکند حسن آباد در مجلس شورای اسلامی برای بررسی موانع و مشکلات خرید تضمینی گندم تشکیل شد، گفت:  ۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان از درآمد ناخالص استان مربوط به بخش کشاورزی است.

وی عنوان کرد: ۳۵ درصد مردم استان در روستاها زندگی می کنند و بخشی از مردم شهر هم درآمد اصلی آنها از بخش کشاورزی تامین می شود.

وی ادامه داد:  می توان با افزایش تولید در واحد سطح، تبدیل مزارع دیم استان به مزارع آبی و اصلاح الگوی کشت، کشاورزی استان را توسعه داد، که این  موراد همه مستلزم وجود منابع مالی امکانات و همکاری سایر بخش‌ها با کشاورزی است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان افزود: تاکنون ۱۳۰ هزار تن گندم در بیجار خریداری شده که با تلاش و زحمت شبانه روزی پرسنل اداره کل غله و تعاون روستایی از تشکیل صف‌های طولانی جلوگیری به عمل آمده و تقریباً رانندگان بدون معطلی گندم کشاورزان را تحویل مراکز خرید می دهند.

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی کردستان هم در این نشست با بیان اینکه شهرستان بیجار بیشترین ظرفیت سیلویی در سطح استان را دارد، گفت: پیشنهاد ما برای تسهیل در خرید تضمینی گندم و مرتفع کردن مشکلات ظرفیتی سیلو ها صدور مجوز صادرات آرد به اقلیم کردستان عراق  است تا کمکی برای خروج گندم از استان باشد.

جمال صالحی بیان کرد: سامانه پرداخت بهای گندم، ملی بوده سعی در پرداخت به موقع  پول کشاورزان داریم.

وی عنوان کرد: اکثر کمباین‌های کشور در استان بسیج شده  تا کار برداشت گندم در زمان مناسب و با کمترین ریزش انجام پذیرد.

ذکریای نژاد مدیر سازمان تعاون روستایی استان کردستان هم گفت تاکنون ۷۵ هزارتن توسط تعاون روستایی و همین مقدار هم توسط اداره کل غله خریداری شده است که از این مقدار ۴۳ هزار تن آن در فضای باز جمع آوری شده است.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید