نماینده مجلس: امتناع ازجذب نیروهای بومی در پارس جنوبی تاسف آوراست | اتاق خبر
کد خبر: 361789
تاریخ انتشار: 6 مرداد 1395 - 11:31
نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی گفت: خودداری مدیران نفتی و شرکتهای مستقر درطرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی از جذب نیروهای بومی استان بوشهر در فرصت های اشتغال این منطقه تاسف آور است.

اتاق خبر:دکتر سید کمال الدین شهریاری روز چهارشنبه در اجتماع مردم روستای کلل دشتی ضمن تاکید بر تلاش همه جانبه برای رفع مشکلات مردم افزود: بیکاری جوانان نخستین دغدغه همه مسئولان استان بوشهر و اولویت اول ما باید استخدام نیروهای بومی در پایتخت انرژی ایران که پارس جنوبی و علسویه است، باشد.
وی اضافه کرد: پذیرش نکردن نیروهای بومی استان بوشهر در پارس جنوبی به هیچ عنوان زیبنده مردم دلیر این استان نیست و باید برای آن راه حلی پیدا کرد که در همین مسیر در تلاش هستیم تا حق نیرویی که جوانی خود را برای تحصیل صرف کرده و خانواده ای که از نان شب خود زده است تا فرزندش باسواد و مدرک دار شود را بگیریم.
شهریاری تاکید کرد: جوانانی به من مراجعه می کنند که 30 سال سن دارند و 10 سال از گرفتن مدرکشان می گذرد ولی هنوز صاحب کار نشده اند، این بدین معنی است که دراین 10 سال در استان بوشهر شغلی نبوده است که مطابق با تحصیلات این افراد باشد که بدور از واقعیت است.
وی اظهارکرد: درمدت دوماهی که از فعالیت نمایندگی در مجلس شورای اسلامی می گذرد، بیش از یکهزار درخواست اشتغال از جوانان تحصیل کرده دو شهرستان دشتی و تنگستان دریافت کرده ام.
شهریاری گفت: با اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی کارهای زیادی در مسیر توسعه صورت گرفته است ولی تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم.
وی اضافه کرد: روزی که خود را برای ورود به انتخابات آماده کردم با اطلاعات کامل مبنی بر عقب ماندگی چندین ساله منطقه از توسعه و پیشرفت وارد این مسیر شدم و با تلاش شبانه روزی در کنار دیگر مسئولان سعی در جبران این عقب ماندگی داریم.
در این دیدار حجت الاسلام جهرمی به نمایندگی از اهالی روستای کلل دشتی مشکلات روستای کلل دشتی از جمله نداشتن امکانات ورزشی و ضرورت ساخت سالن ورزشی، بیکاری جوانان، مشکل آنتن دهی تلفن همراه و راه اندازی مجدد مدرسه راهنمایی این روستا را بیان کرد.
روستای کلل دشتی با یکهزار نفر جمعیت در 70 کیلومتر ی جنوب بوشهر واقع است.

منبع: ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید