120مربی حق التدریس فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان تبدیل وضعیت شدند | اتاق خبر
کد خبر: 361837
تاریخ انتشار: 6 مرداد 1395 - 15:54
مشاور رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور گفت: 120 نفر از مربیان حق التدریسی سیستان و بلوچستان در سالجاری با موافقت رئیس سازمان تبدیل وضعیت شدند.

اتاق خبر:علی فروزش روز چهارشنبه در همایش روز ملی مهارت و گرامیداشت آموزشهای مهارتی فنی حرفه ای در تالار فردوسی دانشگاه سیستان و بلوچستان در زاهدان اظهار داشت: آموزش های مهارتی برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی مهمترین برنامه سازمان فنی و حرفه ای است.
وی گفت: توسعه بخش اقتصادی حاصل نیروهایی است که در سازمان های فنی و حرفه ای به مهارت آموزی مشغول هستند و نباید از نقش ارزشمند این افراد در جامعه غافل شد.
وی ادامه داد: مراکز فنی و حرفه ای نقش بسیار موثری در پیشرفت اقتصاد کشور ایفا می کنند و هر چه این مراکز پیشرفته و مجهز تر باشند زودتر به مقصد نهایی می رسیم.
مشاور رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور گفت: برای پیشرفت در تمام عرصه ها ابتدا باید نیروی کار آمد و متخصص تربیت کنیم تا جامعه به سمت توسعه و پیشرفت سوق پیدا کند.
فروزش ادامه داد: هیچ راهی جز آموزش های فنی حرفه ای برای ایجاد اشتغال در کشور نداریم و باید به این بخش به عنوان بازوی توانمند نیروهای متخصص در کشور نگاه شود.
وی خاطر نشان کرد: همه باید تلاش کنیم تا موانع احتمالی در آموزش های فنی و حرفه ای مرتفع شود.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان گفت: پنج برنامه عملیاتی برای برنامه های بلند مدت توسعه استان در برنامه ششم تدارک دیده شده است.
محمد جهانتیغی ادامه داد: آموزش های فنی و حرفه ای در صنعت پتروشیمی، گاز، نساجی، فولاد، منابع آب و محیط زیست برنامه هایی است که در سال آینده در سیستان و بلوچستان مدنظر است.
وی خاطرنشان کرد: تربیت نیروی انسانی متخصص در تمام برنامه های ملی و استانی باید مورد حمایت تمام متولیان امر قرار گیرد.
مدیرکل آموزش فنی حرفه ای سیستان و بلوچستان گفت: جذب نیروهای کارگر ماهر و نیمه ماهر در دستور کار دستگاه های اجرایی استان باشد تا مشکل بیکاری برطرف شود.
جهانتیغی بیان کرد: آموزش های فنی و حرفه ای رابطه مستقیمی با توسعه یک کشور دارد و نباید از این مهم غافل شد.
وی افزود: فنی و حرفه ای برای بستر سازی زمینه های توسعه کشور در سالهای اخیر گام های اساسی و مهمی برداشته است.

منبع: ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید