وزارت بهداشت با ایجاد مجتمع آموزش عالی سلامت در نیکشهر موافقت کرد | اتاق خبر
کد خبر: 361840
تاریخ انتشار: 6 مرداد 1395 - 16:15
رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ایرانشهر گفت: وزارت بهداشت و درمان موافقت قطعی خود را برای راه اندازی مجتمع آموزش عالی سلامت در شهرستان نیکشهر اعلام کرد.

اتاق خبر:ایرج ضاربان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با موافقت وزارت بهداشت اقدامات اجرایی لازم برای ایجاد این مجتمع عالی سلامت در حال انجام است و در مهر سالجاری در چهار گرایش بهداشت در مقطع کاردانی دانشجو می پذیرد.
وی ادامه داد: راه اندازی مجتمع آموزش عالی سلامت در شهرستان نیکشهر نقش مهمی در تربیت نیروهای بومی ماندگار در حوزه بهداشت و درمان دارد.
رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایرانشهر بیان کرد: این دانشکده با داشتن 13 رشته در مقاطع مختلف تحصیلی، هم اینک 35 عضو هیات علمی دارد.
استان سیستان و بلوچستان در حوزه بهداشت و درمان به سه بخش تقسیم شده که شهرستانهای شمالی شامل زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی زابل و شهرستانهای زاهدان، میرجاوه، خاش، سراوان، سیب و سوران، مهرستان، چابهار و کنارک زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و شهرستانهای ایرانشهر، سرباز، نیکشهر، دلگان، فنوج و قصرقند زیر پوشش دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر قرار دارد.
دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر واقع در جنوب سیستان و بلوچستان به جمعیتی افزون بر 750 هزار نفر ساکن در محدوده 77 هزار کیلومتر مربع خدمات رسانی می کند.

منبع: ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید