کتاب‌ های فاضل نظری همیشه کنار دستم است | اتاق خبر
کد خبر: 362173
تاریخ انتشار: 9 مرداد 1395 - 15:49
هومن برق‌نورد در برنامه «کتاب‌ باز» گفت: همیشه به انسان‌هایی که وسط صحبت‌هایشان شعری متناسب هم می‌خوانند که مهر تاییدی بر حرف هایشان می‌زند، غبطه می‌خورم.

به گزارش اتاق خبر، هومن برق‌نورد بازیگر تلویزیون شب شگذشته با حضور در برنامه تلویزیونی «کتاب باز» که از شبکه نسیم پخش می‌شود برای بینندگان از کتاب و کتابخوانی حرف زد. وی با اشاره به اینکه بیشتر فیلمنامه می‌خواند، گفت: قبل از ورود به عرصه بازیگری زیاد کتاب می‌خواندم. سه تا کتاب قطور را همزمان دست می‌گرفتم و از هر سه در طول روز می‌خواندم. البته این موضوع به سن پانزده-شانزده سالگی‌ام باز می‌گردد، اما الان فرصت خواندن کتب قطور را ندارم.

وی در بخش دیگری از این برنامه گفت: به خاطر زیاد بودن مسئولیت‌ها و دغدغه‌های دیگر زندگی کمتر فرصت می‌کنم کتاب بخوانم امابه شعر خیلی علاقه دارم و سعی می‌کنم شعر بیشتر بخوانم.

بازیگر سریال تلویزیونی «دودکش» گفت: همیشه به انسان‌هایی که وسط صحبت‌هایشان شعری متناسب هم می‌خوانند که مهر تاییدی بر حرف هایشان می‌زند، غبطه می‌خورم، اما من چنین قابلیتی ندارم.من شعر را خوب درک نمی‌کنم ممکن است معنایش را بفهمم اما استفاده به موقع از آن را نمی‌دانم.

وی افزود: با شعر نو هم نمی‌توانم ارتباط برقرار کنم، اما اشعار قدیمی را خیلی دوست دارم. همچنین تمام کتاب‌های فاضل نظری را دارم که خیلی دوستشان دارم و زیاد هم به سراغشان می‌روم و کنار دستم است.

برق‌نورد با اشاره به مادرش گفت: مادرم خیلی اهل کتاب هستند و در دوران کودکی برایم خیلی کتاب می‌خواند و از زمانی که خواندن یاد گرفتم خودم کتاب خواندم. در دوره نوجوانی بیشتر کتاب‌های مصور مطالعه می‌کردم و با «تن تن»خواندن را شروع کردم.

او به خاطره‌ای از دوران کودکی اشاره کرد و گفت: یک بار با دوست مادرم به پارک رفتم و هر خوراکی‌ای پیشنهاد داد برایم بخرد، گفتم نه، گفت پس چه می‌خواهی؟ گفتم کتاب! خیلی متعجب شد و رفتیم کتاب خریدیم.

این بازیگر در پایان گفت: در اتوبوس‌ها، مراکز تفریحی، پارک‌ها و به طور کلی اماکن عمومی اگر کتاب باشد، می‌تواند مشوقی برای گسترش کتابخوانی باشد.

برنامه تلویزیونی «کتاب‌باز» با اجرای امیرحسین صدیق و تهیه کننندگی محمدرضا رضائیان شنبه تا چهارشنبه از شبکه نسیم برای علاقه‌مندان روی آنتن می‌رود.

منبع:ایلنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید