مطالعه صفحه حوادث روزنامه هم به بازیگری کمک می‌کند | اتاق خبر
کد خبر: 362432
تاریخ انتشار: 11 مرداد 1395 - 19:17
کتابخوانی برای بازیگری به شدت مقوله کمک‌کننده‌ای است، حتی خواندن روزنامه و صفحه حوادث هم به بازیگر کمک می‌کند.

به گزارش اتاق خبر، محسن کیایی، بازیگر راجع به کمکی که مطالعه کردن به بازیگری می کند، بیان کرد: کتابخوانی برای بازیگری به شدت مقوله کمک‌کننده‌ای است، حتی خواندن روزنامه و صفحه حوادث هم به بازیگر کمک می‌کند؛ چون هرچه را که در اجتماع می بینیم و برداشت می کنیم، در فایل ذهنی مان مانده و در  نقشی به کارمان می آید. من کار نویسندگی هم می‌کنم و در هنگام نوشتن شخصیت و قصه خلق می کنم و هنگام خواندن هم این خلق کردن رخ می دهد. 

وی در خصوص تاثیر هنرمندان در ترغیب مخاطبان به کتابخوانی، اظهار داشت: به نظر من هنرمندان خیلی نمی‌توانند تاثیرگذار باشند و این اتفاقی است که باید در خانه بیفتد. گاهی هنرمندان کارهایی می‌کنند؛ برای مثال کتاب هایی که به نظرشان خوب است را معرفی می کنند، اما بستر علاقه‌مندی افراد به کتابخوانی در خانه اتفاق می‌افتد. 

بازیگر «خط ویژه» درباره میزان مطالعه شخصی‌اش گفت: میزان مطالعه من الان به نسبت گذشته کمی کاهش یافته است، اما همه تلاشم را می‌کنم که کتاب بخوانم و بیشتر به مطالعه کتاب های مرتبط با کارم می‌پردازم. 

بازیگر «عصر یخبندان» چند مورد از کتاب‌های مورد علاقه و تاثیرگذار در زندگی‌اش را نام برد و گفت: در کتاب های شعر «مولانا» را خیلی می پسندم، رمان هم «کلیدر» محمود دولت آبادی را خیلی دوست دارم و دو بار خواندمش و از کتاب های خارجی هم «مرغ دریایی» را خیلی می پسندم و دوستش دارم.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

نظرات
ADS
ADS
پربازدید