ساخت سردخانه و پایانه صادراتی در دزفول ضروری است | اتاق خبر
کد خبر: 362492
تاریخ انتشار: 12 مرداد 1395 - 06:14
معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستای ایران گفت: با توجه به ظرفیت موجود در شمال خوزستان ساخت سردخانه و پایانه صادراتی در دزفول ضروری است.

اتاق خبر: حسین صفایی عصر یکشنبه در آیین افتتاح بزرگترین و نخستین سیلوی بتنی ذخیره غلات سازمان تعاون روستایی کشور در دزفول افزود: دزفول و شمال خوزستان ظرفیت صادرات سبزی و میوه را دارد لذا احداث سردخانه و پایانه صادراتی در دزفول ضروری است.
وی سردخانه را از جمله زیرساخت های ضروری تکمیل زنجیره تولید کشاورزی در منطقه شمال خوزستان دانست و گفت:در کشور از نظر اسمی با کمبود سیلو مواجه نیستیم ولی به دلیل تولید بالا در برخی استان ها کمبود سیلو محسوس است.
مدیر عامل و رئیس هیات مدیره سازمان تعاون روستایی کشور همچنین با بیان اینکه در برخی شهرهای کشور با تولید مازاد مواجه هستیم گفت:اگر از امروز به فکر زنجیره تولید تا مصرف ، بازاریابی و صنایع تبدیلی برای طرح معروف به 550 هزار هکتاری رهبری صورت نگیرد با انبوه تولید بدون ایجاد بازار مصرف مواجه خواهیم شد.
وی در خاتمه تاکید کرد:تولید کننده کشاورزی باید در زنجیره بعد از تولید تا فروش نیز سهمی داشته باشد تا کشاورزی در کشور سودهی داشته باشد.
صفایی گفت: 56 مرکز کوچک و بزرگ خرید محصولات کشاورزی را در کشور برعهده دارند
ضمن اینکه 280 هزار تن انبار مسقف استاندارد تحت مالکیت شبکه و 400 هزار تن ظرفیت انباری موقت در فضاهای آزاد وجود دارد.
سالانه 2 میلیون تن انواع محصولات زراعی و باغی در دزفول تولید می شود.
گندم و ذرت دانه ای مهمترین محصولات کشاورزی تولید دزفول می باشند.

منیع: ایرنا

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید