احداث ناحیه صنعتی 200 هکتاری در منطقه ویژه پیام البرز | اتاق خبر
کد خبر: 362493
تاریخ انتشار: 12 مرداد 1395 - 06:28
مدیرعامل مجموعه فرودگاهی و اقتصادی پیام استان البرز گفت: ایجاد ناحیه صنعتی در 200 هکتار بر اساس مصوبه شورای عالی مناطق آزاد در مجموعه اقتصادی پیام البرزدر دستور کار قرار گرفته است.

اتاق خبر:علی اکبر مختاری در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان البرز که عصر یکشنبه در سالن شهدای دولت استانداری البرز برگزار شد، با اشاره به بزرگترین معضل فرودگاه پیام کرج در زمینه افزایش هزینه سوخت کارگو نسبت به سوخت مسافری افزود: در سفر معاون اول رئیس جمهور در این زمینه دستوراتی صادر شد.
وی ادامه داد: برخلاف مصوبات تاکنون همسان سازی نرخ مسافری و کارگو اتفاق نیفتاده و هزینه حمل کالا به وسیله کارگو اکنون منطقی به نظر نمی رسد از این رو در صورت همسان سازی نرخ سوخت به سرعت کارگو در منطقه اقتصادی پیام فعال می شود.
وی گفت: تفاهم نامه هایی با شرکت های خارجی در خصوص کارگو منعقد شده که در صورت ظرفیت سازی برای ایجاد بار دو سره واردات و صادرات در این فرودگاه، قول هواپیما از سوی شرکت های خارجی داده شده است.
مختاری اضافه کرد: یکی از موانع موجود این است که بار از کشور ما بیشتر به صورت زمینی و یا دریایی بوده و قسمت کوچکی که هوایی منتقل می شود از طریق هواپیماهای مسافری است.
وی با اشاره به قرارداد وزارت ارتباطات با سنگاپور گفت: این قرارداد در 4 فاز است در صورت اجرایی شدن بسیاری از مشکلات مربوط به این فرودگاه رفع می شود.
مدیرعامل مجموعه فرودگاهی و اقتصادی پیام افزود: در بخش مسافربری نیز از گذشته تاکنون چنین موضوعی مطرح شده ولی شاکله اصلی این فرودگاه کارگو و مسافربری بوده است.
وی عنوان کرد: مقرر شده کارشناسان سنگاپوری مطالعات جامع را در 3 محور فرودگاهی، منطقه ویژه و شهر 'آی سی تی' انجام دهند که در این صورت بحث مسافربری این فرودگاه نیز اجرایی می شود.
مختاری گفت: اکنون ایجاد ناحیه صنعتی در 200 هکتار بر اساس شورای عالی مناطق آزاد در دستور کار قرار گرفته، چنانچه در آینده بحث صنعتی در این منطقه ایجاد شود، روند قانونی مربوط را طی می کند.
وی افزود: در صورت همکاری سایر دستگاه ها بستر لازم برای ایجاد نمایشگاه بین المللی در منطقه ویژه پیام مهیا است و در این زمینه 500 هکتار زمین آماده شده است.

منبع: ایرنا

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید