نرخ تورم روستایی ۸.۳ درصد شد | اتاق خبر
کد خبر: 362542
تاریخ انتشار: 12 مرداد 1395 - 13:14
مرکز آمار ایران با اعلام اینکه نرخ تورم روستایی کشور در تیرماه امسال به ۸.۳ درصد رسیده است، تورم نقطه به نقطه روستاها را ۶.۶ درصد برآورد کرد.

اتاق خبر: مرکز آمار ایران گزارش شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای روستایی کشور در تیر ماه سال ۱۳۹۵ را منتشر کرد. شاخص کل (بر مبنای ۱۰۰=۱۳۹۰) در تیرماه مسال ۱۳۹۵ عدد ۲۳۹.۹ را نشان می دهد که نسبت به ماه قبل ۲.۰ درصد افزایش داشته است.

افزایش شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۶.۶ درصد می باشد که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل (۵.۷) افزایش یافته است. درصد تغییرات شاخص کل در دوازده ماه منتهی به تیر ماه سال ۱۳۹۵ نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم روستایی) ۸.۳ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به خرداد ماه ۱۳۹۵ (۸.۸) کاهش یافته است.

شاخص گروه عمده «خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» در این ماه به رقم ۲۶۱.۴ رسید که نسبت به ماه قبل ۲.۸ درصد افزایش نشان می دهد، شاخص گروه اصلی «خوراکی ها» در ماه مورد بررسی به عدد ۲۵۷.۹ رسید که نسبت به ماه قبل ۳.۰ درصد افزایش نشان می دهد، شاخص گروه اصلی «خوراکی ها» نسبت به ماه مشابه سال قبل ۵.۳ درصد افزایش نشان می دهد و نرخ تورم دوازده ماهه این گروه ۷.۱ درصد است.

همچنین شاخص گروه عمده «خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» نسبت به ماه مشابه سال قبل ۵.۶ درصد افزایش نشان می دهد و درصد تغییرات این گروه در دوازده ماه منتهی به تیر ماه ۱۳۹۵ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۷.۰ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به خرداد ماه ۱۳۹۵ (۷.۷) کاهش یافته است.

شاخص گروه  عمده «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» در تیر ماه ۱۳۹۵ به رقم ۲۲۵.۴ رسید که ۱.۵ درصد نسبت به ماه قبل افزایش نشان می دهد. میزان افزایش شاخص گروه عمده «کالاهای خوراکی و خدمات» نسبت به ماه مشابه سال قبل ۷.۲ درصد بوده است و نرخ تورم دوازده ماه منتهی به تیر ماه سال ۱۳۹۵ نسبت به دوره مشابه سال قبل این گروه ۹.۳ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماه منتهی به خرداد ماه ۱۳۹۵ (۹.۷) کاهش یافته است.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید