در کشور من تنها برای طلای المپیک تشکر می‌کنند | اتاق خبر
کد خبر: 362575
تاریخ انتشار: 12 مرداد 1395 - 17:28
چیریچ:
نشست خبری الکساندر چیریچ سرمربی تیم‌های ملی واترپلو جوانان و بزرگسالان بعد از رقابت‌های قهرمانی آسیایی جوانان و کسب سهمیه رقابت‌های جهانی امروز برگزار شد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، الکساندر چیریچ در نشست خبری بیان کرد: در کشور من تنها برای گرفتن مدال طلای المپیک تشکر می‌کنند. به عنوان بازیکن این اتفاق برای من نیفتاده است ولی امیدوارم با تیم ایران یک روز بتوانم به این مهم دست یابم.

چیریچ درباره نوسانات بازیکنان ایران در مسابقه‌های قهرمانی جوانان آسیا گفت: تیم‌های شرکت کننده در این رقابت‌ها از نظر سطح فنی با هم برابر بودند. ما مشکلات زیادی قبل و حین سفر داشتیم. یک پرواز 23 ساعته داشتم و 8 ساعت قبل از بازی با قزاقستان رسیدیم. اگر در رابطه با تکنیک و تاکتیک بخواهیم صحبت کنیم می‌توانم بگویم جلوی قزاقستان بهتر عمل کردیم. ولی بازی با قزاقستان اولین مسابقه ما بود و اولین مسابقه هر تورنمنتی همیشه سخت‌ترین است چرا که باید شرایط را بسنجیم. قوانین مسابقه تغییر کرده بود. 30 ثانیه زمان مالکیت توپ به 25 ثانیه تغییر یافته بود و زمان اخراج نیز تغییر کرده بود. همچنین قبل از مسابقه‌های قهرمانی آسیا بازی تدارکاتی و دوستانه با هیچ تیمی نداشتیم. در بازی مقابل قزاقستان 10-10 مساوی بودیم ولی به دلیل اشتباهات تاکتیکی بازی را واگذار کردیم.

او در ادامه گفت: در بازی مقابل ژاپن بازیکنان حداکثر توان خود را برای گرفتن نتیجه گذاشتند. بعد از نتیجه خوب مقابل ژاپن، بازیکنان دیگر ارضا شده بودند چرا که به هدف خود که همان کسب سهمیه رقابت‌های جهانی بود، دست یافته بودند. به عنوان مربی نمی‌توانم رضایت کامل داشته باشم چرا که همیشه باید پیشرفت داشته باشیم ولی در کل از نتیجه به دست آمده راضی هستم.

چیریچ درباره دیدارهای تدارکاتی تیم ملی بزرگسالان پیش از رقابت‌های قهرمانی آسیا اظهار داشت: قطعا برای تیم برنامه داریم. برنامه را به فدراسیون ارائه کرده‌ایم و منتظر هستیم موافقت فدراسیون برای برگزاری دیدارهای تدارکاتی اعلام شود. دوست دارم با تیم گرجستان بازی داشته باشیم و همچنین به اسپانیا یک سفر داشته باشیم. البته تمام این‌ها به مسائل مالی برمی‌گردد. علاوه بر برنامه‌هایی که به فدراسیون ارائه کرده‌ایم یک سری ارتباطات غیررسمی بین مربیان سایر کشورها وجود دارد که از این طریق نیز برای انجام دیدارهای تدارکاتی عمل کرده‌ام.

سرمربی تیم واترپلو درباره برنامه‌های خود برای تیم جوانان بیان کرد: قطعا بر روی جوانان کار می‌کنیم. از جوانان در کنار تیم بزرگسالان استفاده می‌کنیم و بیش از 50 درصد بازیکنان را جوانان تشکیل می‌دهند. تمرین کردن تیم جوانان در کنار بزرگسالان بسیار خوب است.

وی درباره پیش‌بینی‌اش از نتایج مسابقه‌های پیش رو گفت: در سه دوره بازی‌های المپیک شرکت کرده‌ام. ولی هیچ گاه به مدال طلا دست نیافته‌ام در حالی که همه چیز عالی بود. اما در ورزش چیزی قابل پیش‌بینی نیست.  تفکری که در مردم ایران وجود دارد را باید تغییر داد و من روی این موضوع کار می‌کنم که جوانان ایران باید جنگنده‌تر کار کنند. همه دوست دارند قهرمان شوند ولی بسیاری از آن‌ها تمرین و فشار زیاد را تجربه نکرده‌اند. اولین قدم همیشه سخت‌ترین کار است و من باید این ذهنیت را در بازیکنان ایران تغییر دهم.

سرمربی تیم واترپلو درباره فاصله ایران تا گرفتن سهمیه بازی‌های المپیک تصریح کرد: نمی‌توانم پاسخ دقیقی به این سوال بدهم. در حال حاضر سرمایه‌گذاری بر روی جوانان را آغاز کرده‌ایم. شاید در سال آینده که به شناخت کامل نسبت به آن‌ها دسته یافته‌ام و کار کرده‌ام، بتوانم به این سوال پاسخ دهم. باید به جوانان ایران آموزش دهم که مسئولیت‌پذیرتر باشند.

همچنین چیریچ درباره مقایسه سطح واترپلوی ایران با دیگر کشورهای آسیایی گفت: بعد از رقابت‌های فوژان شاید تنها در 4 مسابقه شرکت کرده‌ایم. در حالی که تیم ژاپن در مسابقه‌های بسیاری شرکت کرده و در حال حاضر نیز سهمیه المپیک را کسب کرده است. برای پیشرفت باید تلاش کنیم.

سرمربی تیم ملی واترپلو نزدیک‌ترین هدف خود را مسابقه‌های قهرمانی بزرگسالان آسیا که آبان‌ماه برگزار می‌شود بیان کرد. او همچنین برنامه بلندمدت خود را نیز بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا اعلام کرد.

او درباره امکانات تیم ملی نیز بیان کرد: امکانات پایه خوبی در اختیار ما قرار دارد ولی بازی‌های تدارکاتی یکی از مشکلات ماست که به دلیل کمبود امکانات مسابقه و دیدار تدارکاتی با سایر تیم‌ها کم است.

چیریچ درباره مدت قرارداد خود نیز گفت: زمان قرارداد من امروز به پایان می‌رسد.

وی درباره جوان‌گرایی در تیم ملی افزود: اگر به جوان‌ها فکر نکنیم کارمان را درست انجام نداده‌ایم. در کنار بزرگسالان از جوانان نیز در تیم ملی استفاده می‌کنیم و هدف از استفاده از جوانان تنها به دلیل بالا رفتن سن ورزشکاران نیست بلکه به دلیل پشتوانه‌سازی تیم ملی است.

سرمربی تیم‌های ملی واترپلو در پاسخ به این سوال که آیا در ابتدا قرار بر این بود به عنوان سرمربی تیم جوانان نیز باشد، گفت: خیر. در قرارداد، من تنها به عنوان سرمربی تیم بزرگسالان بودم ولی برای کسب نتیجه بهتر در رقابت‌های قهرمانی آسیای جوانان، هدایت این تیم را نیز قبول کردم. من و رضایی چه در تیم بزرگسالان و چه در تیم جوانان با هم کار کرده‌ایم و یک تعامل بین ما وجود دارد. در نتیجه زمانی که نیاز داشته باشیم، می‌توانیم به یکدیگر کمک کنیم. 70 درصد تیم جوانان، بیش از 9 ماه همراه تیم بزرگسالان تمرین کرده‌ بودند. بدنه اصلی تیم تقریبا مشخص بود و یک تعدادی قبل از رقابت‌های جهانی به تیم اضافه شدند. در نتیجه فهمیدن سبک و ریتم بازی جوانان برای من سخت نبود چرا که ماه‌ها با آن‌ها تمرین کرده بودم.

چیریچ در پایان در پاسخ به این سوال که تیم بزرگسالان در رقابت‌های جام تفلیس مقابل گرجستان (ب) نتیجه خوبی را به دست نیاورد گفت: در رقابت‌های جام تفلیس چینی‌ها حضور نداشتند. دوست داشتیم با این تیم بازی کنیم چرا که برای آینده‌مان خوب بود. تیم (الف) و (ب) گرجستان هر دو از تیم‌های خوب هستند که در سطح یک بازی می‌کنند و از نظر بدنی نیز در بالاترین سطح خودشان بودند. در مقابل این تیم، خوب بازی کردیم ولی قرار نیست که در دیدارهای تدارکاتی تمام داشته‌های خودمان را نشان دهیم.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید