آبهای ژرف در سیستان و بلوچستان وجود دارد | اتاق خبر
کد خبر: 362820
تاریخ انتشار: 13 مرداد 1395 - 18:31
معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی گفت: مطالعات گسترده ای در مورد آبهای ژرف در سیستان و بلوچستان صورت گرفته که این آبها در 2 نقطه از این استان وجود دارد.

اتاق خبر: علیمراد اکبری در کارگروه آب و کشاورزی سیستان و بلوچستان در زاهدان اظهار داشت: علائم مثبتی در مورد وجود آب های ژرف در شهرستان های زابل و چابهار وجود دارد که به زودی در یکی از این مناطق چاهی برای استخراج این آبها حفر می شود.
آب های ژرف شامل منابع آبی عمیقی است که در طول هزاران سال و در اعماق بسیار زیاد زمین تشکیل می شوند.
وی با اشاره به طرح 46 هزار هکتاری انتقال آب به زمینهای کشاورزی دشت سیستان گفت: تمام مهندسان عمران این منطقه در طرح 46 هزار هکتاری در شمال سیستان و بلوچستان به کارگیری شدند
معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی افزود: هزار و 69 نفر به صورت مستقیم در این طرح مشغول به کار و همچنین 411 ماشین آلات سبک و سنگین نیز فعال هستند.
اکبری بیان کرد: طرح 46 هزار هکتاری دشت سیستان بیش از 20 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی تصریح کرد: طرح 46 هزار هکتاری دشت سیستان در توسعه و تحول این منطقه نقش بسزایی دارد.
وی ادامه داد: 10 هزار هکتار از زمینهای دشت سیستان به طور مساوی بین 16 ناحیه این منطقه تا پایان سالجاری به بهره برداری می رسد.
معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی گفت: طرح 46 هزار هکتاری برای نخستین بار در سیستان اجرا می شود که موفقیت های خوبی را برای مردم این منطقه به ارمغان می آورد.
اکبری اظهار داشت: مشکلی از لحاظ تامین اعتبارات برای این طرح وجود ندارد و تنها برای ادامه آن باید از هم اینک به فکر تامین کردن منابع مالی آن باشیم تا این طرح به خوبی اجرا شود.
وی بیان کرد: نبود برق یکی از مشکلات اساسی این طرح است که در صورت تامین نشدن آن با مشکل اساسی رو به رو می شویم.
معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی به منظور بازدید از طرح عظیم 46 هزار هکتاری آبرسانی به زمینه های منطقه سیستان روز گذشته به شمال سیستان و بلوچستان سفر کردند.

منبع:ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید