نوع تعطیلی‌ها در کشور بهره‌وری را خدشه‌دار کرده است | اتاق خبر
کد خبر: 362906
تاریخ انتشار: 14 مرداد 1395 - 00:21
هادی راد، عضو کمیسیون گردشگری اتاق ایران معتقد است میزان و نوع تعطیلات در ایران معقول نیست و اینکه هر مناسبتی را به عنوان تعطیلی رسمی اعلام کنیم، میزان بهره‌وری و تولید داخلی را خدشه‌دار‌ می‌کند.

اتاق خبر: مدتی است که موضوع تغییر در تعطیلات آخر هفته مطرح شده است و طرحی آماده شده تا تعطیلات پایان هفته را از پنجشنبه و جمعه به جمعه و شنبه تغییر دهد.

بسیاری از فعالان اقتصادی معتقدند به دلیل هم‌زمان نبودن تعطیلات ایران و دیگر کشورها، عملا مدت زمان ایجاد روابط موثر به چهار روز کاهش می‌یابد که این چهار روز نیز به دلیل متفاوت بودن افق کشورها بازهم کمتر می‌شود.

هادی راد، عضو هیات نمایندگان اتاق ایران نیز معتقد است برای هماهنگ شدن فعالیت‌های بازرگانی‌، بهتر است که تعطیلی شنبه‌ بجای پنجشنبه‌ اعمال شود؛ چرا که در آن صورت بهره‌وری زمانی بیشتری در رابطه با فعالیت‌های تجاری خواهیم داشت.

راد ضمن ابراز مخالفت خود نسبت به وجود تعطیلی‌های رسمی زیاد در ایران، به «پایگاه خبری اتاق ایران» گفت: « هیچ جای دنیا این اندازه تعطیلی‌ مرسوم نیست و دیگر کشورها فقط یک تعطیلی طولانی در طول سال دارند. اینکه هر مناسبتی را بخواهیم به عنوان تعطیلی رسمی اعلام کنیم، میزان بهره‌وری و تولید را خدشه‌دار‌ می‌کند.»

این عضو کمیسیون گردشگری اتاق ایران معتقد است دیدگاه‌های سنتی و قدیمی تعدیل شده و بافت مجلس بافت نسبتا خوبی است که می‌توان امیدوار بود این طرح در مجلس رای بیاورد.

راد با اشاره به ترافیک‌های سنگینی که ایام تعطیلات در محورهای شمالی کشور رخ می‌دهد، اظهار کرد: «طرح ساماندهی تعطیلات می‌تواند روی این ترافیک‌های جاده‌ای تاثیر داشته باشد اما احتمالا این تغییر به حدی نیست که بگوئیم اگر تعطیلی تغییر کند ترافیک هم کم می‌شود.»

منبع: اتاق ایران

95102

نظرات
ADS
ADS
پربازدید