مصرف برق بازهم ۵۰ هزار مگاواتی شد | اتاق خبر
کد خبر: 362943
تاریخ انتشار: 14 مرداد 1395 - 02:25
پیک مصرف برق درحالی روز گذشته بار دیگر به بیش از ۵۰ هزار مگاوات افزایش یافت که برای نخستین بار از ابتدای امسال تاکنون حجم واردات برق ایران به ۲ برابر افزایش یافت.

اتقا خبر: پیک مصرف برق ایران در گرم ترین روزهای تابستان بار دیگر از محدوده ۵۰ هزار مگاوات عبور کرد و پیش بینی می شود با توجه به بارش های پراکنده در برخی از شهرهای پرجمعیت همچون تهران و تعطیلات پایان هفته، روند مصرف برق سیری نزولی در پیش بگیرد.

بر اساس گزارش مدیریت شبکه برق ایران روز گذشته سه شنبه ۱۲ مرداد ماه در ساعت ۱۴:۴۶ بعد از ظهر پیک مصرف برق به ۵۰ هزار و ۹۰ مگاوات رسید و بالاترین پیک مصرف برق شبانه هم در ساعت ۲۱:۴۷ دقیقه شب هم به میزان ۴۸ هزار و ۴۲۵ مگاوات به ثبت رسید.

از این رو با وجود کاهش پیک مصرف اما میزان مصرف برق در ساعات پیک روز گذشته در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته باز هم افزایشی حدود یکهزار مگاواتی را تجربه می‌کند.

علاوه بر این میزان ذخیره برق نیروگاه‌ها در ساعات پیک روزانه حدود یک هزار و ۲۸۶ مگاوات و در ساعات پیک مصرف برق شبانه حدود یک هزار و ۹۱۶ مگاوات گزارش شده است.

روز گذشته کل مبادلات برق ایران حدود یک‌هزار و ۹۶۴ مگاوات بوده که نکته قابل توجه افزایش حدود دو برابری حجم واردات برق ایران در مقایسه با هفته‌های اخیر بوده است.

از کل حجم مبادلات برق ایران با کشورهای پاکستان، عراق، اقلیم کردستان عراق، ترکیه، جمهوری آذربایجان، ارمنستان، افغانستان و ترکمنستان، سهم صادرات حدود یک هزار و ۳۳۰ مگاوات و واردات برق سهمی حدود ۶۳۴ مگاواتی داشته است.

در این بین درحالی برنامه‌های متعددی برای کاهش مصرف برق و انرژی صنایع و کارخانه‌ها در ساعات پیک تابستانی پیش بینی شده است اما روز گذشته متوسط مصرف برق صنایع به یکهزار و ۸۶۲ مگاوات رسید.

در مجموع پیش بینی می‌شود با توجه به کاهش دمای هوا، در روزهای پایانی هفته جاری با ادامه روند کاهشی مصرف در ساعات پیک، محدودیتی در تامین و توزیع برق مشترکان به ویژه در استان‌های جنوب کشور اتفاق نیافتاد.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید