جزئیات رفع توقیف تجهیزات گاز ایران اعلام شد | اتاق خبر
کد خبر: 362994
تاریخ انتشار: 14 مرداد 1395 - 07:33
یک مقام مسئول جزئیات رفع توقیف برخی از تجهیزات فازهای پارس جنوبی توسط شرکت‌های اروپایی را اعلام کرد.

اتاق خبر: علی اکبر شعبانپور درباره آخرین وضعیت آزادسازی تجهیزات گازی توقیف شده فازهای پارس جنوبی، گفت: با توافق انجام شده، در مجموع ١٠ دستگاه کمپرسور شامل چهار دستگاه کمپرسور Off-Gas و ٦ دستگاه کمپرسور چرخه تبرید پروپان از زیمنس آلمان دریافت شده است.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با اعلام اینکه این تجهیزات گازی رفع توقیف شده در طرح توسعه ای فاز ١٢ پارس جنوبی به کار گرفته شده است، تصریح کرد: علاوه بر این ٦ دستگاه کمپرسور ساخت زیمنس هم اسفند سال گذشته تحویل طرح توسعه فاز ١٧ و ١٨ پارس جنوبی شده بود.

این مقام مسئول افزود: علاوه بر این مقادیر زیادی لوله، اتصالات و شیرآلات اینکونل سکوهای فاز ١٧ و ١٨ و ٢٠ و ٢١ پارس جنوبی و دمنده‌های هوای واحد گوگردسازی فاز ٢٠ و ٢١ که همه از تجهیزات ساخت شرکتهای معتبر اروپایی بوده، از دیگر کالاهایی به شمار می‌روند که در ماه‌های اخیر تحویل این ٢ فاز گازی شده است.

وی به توسعه فاز ١٤ پارس جنوبی اشاره کرد و یادآور شد: در این فاز مشترک گازی هم، تعدای از انواع شیرآلات تحویل شده است.

شعبانپور همچنین از سفارش گذاری «توربواکسپندرهای بازیافت اتان» در طرح‌های توسعه‌ای فازهای ١٩و ٢٠ و ٢١ پارس جنوبی خبر داد و خاطرنشان کرد: دریافت این تجهیزات پیشرفته می‌تواند در پیشبرد فعالیت‌های این طرح مشترک گازی، نقش به‌سزایی ایفا کند.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید