فضای خوبی برای سرمایه گذاری در کشور بوجود آمده است | اتاق خبر
کد خبر: 363130
تاریخ انتشار: 14 مرداد 1395 - 20:20
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مسئولان امر باید از فضای خوبی که برای جهش در سرمایه گذاری بوجود آمده و ظرفیت عظیم نیروی انسانی در کشور به خوبی استفاده کرده و قدر آن را بدانند.

اتاق خبر:علی لاریجانی شامگاه چهارشنبه در مراسم افتتاح پارک آبی درقم افزود: باید همه بسترهای لازم برای کارآفرینان و سرمایه گذاران در کشور را به خوبی فراهم آوریم.
وی خاطرنشان کرد: بیش از 800 هزار میلیارد تومان وجوه نقد در دست مردم است که اگر زمینه برای سرمایه گذاری در امر تولید و کارآفرینی فراهم شود، به طور قطع این وجوه در حوزه تولید به کار گرفته می شود.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به دلیل فراهم نیامدن همه زمینه های لازم برای سرمایه گذاری در حوزه تولید دچار لکنت شده ایم، تصریح کرد: مشکلات و موانعی در زمینه سرمایه گذاری در کشور وجود دارد که شاید به دلیل وسیع بودن سیستم اداری است، اما همه مسئولان و دستگاههای اجرایی باید برای رفع این مشکلات و موانع تلاش کنند.
وی با اشاره به ظرفیت های گسترده استان قم در بخش های گوناگون و علاقه مندان بسیاری که برای سرمایه گذاری در این خطه مقدس حضور دارند، اظهار داشت: سرمایه گذاری عامل توسعه و آبادانی در همه استانهاست و از استان قم انتظار می رود که با توجه به جایگاه بین المللی در این امر الگو باشد.
لاریجانی با بیان اینکه باید قوانین و مقررات دست و پاگیر از سر راه تولید و سرمایه گذاری برداشته شود، گفت: واردات کشور از 60 میلیارد دلار به 40 میلیارد دلار کاهش پیدا کرده است که از این میان 68درصد کالاهای واسطه ای و 18 درصد سرمایه ای است که می توان به آن نگاه مثبت داشت.
وی در پایان خواستار استفاده از همه ظرفیت های کارآفرینی در کشور شد و گفت: مهمترین موضوع در قراردادهای خارجی از جمله قراردادهای نفتی، انتقال تکنولوژی و فناوری و سرمایه گذاری به داخل کشور است که مسئولان امر باید نسبت به این مساله توجه داشته باشند.
پارک آبی شهر قم دارای سالن سرپوشیده به وسعت 12هزار مترمربع است که با سرمایه گذاری 250 میلیارد ریال و اشتغالزایی 250 تن در مدت شش سال در بوستان غدیر قم احداث شده و در هر سانس ظرفیت پذیرش بیش از 2 هزار نفر را دارد.

منبع: ایرنا

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید