آخرین اخبار از تولید خودرو در ایران | اتاق خبر
کد خبر: 363232
تاریخ انتشار: 15 مرداد 1395 - 10:36
تولید خودروهای سواری در برخی خودروسازان داخلی افزایش و برخی کاهش یافته است.

به گزارش اتاق خبر به نقل از  ایسنا، تیر ماه امسال تولید خودروهای سواری در گروه صنعتی ایران خودرو با رشد ۴.۸ درصدی از ۴۸ هزار و ۹۵ دستگاه در تیر ۱۳۹۴ به ۵۰ هزار و ۴۲۷ دستگاه افزایش یافت.

در این مدت تولید این محصولات در گروه خودروسازی سایپا به عنوان رقیب ایران خودرو نیز افزایش یافته و با رشد ۳۴.۹ درصدی از ۲۸ هزار و ۱۴۸ دستگاه در تیر ماه سال گذشته به ۳۷ هزار و ۹۷۵ دستگاه رسید.

تولید خودروهای سواری در شرکت مدیران خودرو نیز با رشد همراه بوده است، به‌گونه‌ای که تولید این محصولات در این شرکت با رشد ۴۱.۳ درصدی از ۲۷۰۱ دستگاه در تیر ۱۳۹۴ به ۳۸۱۶ دستگاه افزایش یافت.

اما برخلاف این شرکت‌ها تولید خودروهای سواری در دو شرکت گروه بهمن و کرمان موتور کاهش یافته است. در این مدت تولید سواری در گروه بهمن با کاهش ۵۵.۱ درصدی از ۵۳۲ دستگاه در تیر ۱۳۹۴ به ۲۳۹ دستگاه رسید. تولید این محصولات در کرمان موتور نیز با کاهش ۴۰.۷ درصدی از ۴۸۲۱ دستگاه در تیر ماه سال گذشته به ۲۸۵۷ دستگاه کاهش یافته است.

تیر ماه امسال تولید خودروهای سواری در یک شرکت نیز به طور کامل متوقف شده است. در این مدت تولید این محصولات در خودروسازی راین با کاهش صد درصدی از ۳۶۳ دستگاه در تیر ۱۳۹۴ به صفر رسید.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید