مجازات چهارمین فعال حقوق بشری در یک هفته اخیر در چین | اتاق خبر
کد خبر: 363279
تاریخ انتشار: 15 مرداد 1395 - 21:43
مقامات چین امروز (جمعه) یک فعال حقوق بشری دیگر را به اتهام براندازی به سه سال حبس تعلیقی محکوم کردند. این چهارمین فعال حقوق بشری چینی محکوم شده در این کشور طی یک هفته گذشته است.

778aabb12215788abd2aa755948406a70a4d8182.jpg

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، گو هونگئو، چهارمین فعال حقوق بشری چینی طی یک هفته اخیر است که توسط مقامات این کشور به جرم براندازی محاکمه می شود. یک دادگاه در شهر تیانجین واقع در شمال چین اعلام کرد، هونگئو، به خارج از چین سفر کرده تا برای "براندازی قدرت حاکم" در چین آموزش ببیند.

به گفته این دادگاه، هونگئو، قصد داشته آراء عمومی را علیه دولت چین تحریک کرده و برای براندازی نظام سوسیالیستی در چین و چندین اتهام دیگر تلاش کند.

بر اساس بیانیه این دادگاه، هونگئو به اتهاماتش اقرار کرده و قصد تجدید نظر نیز ندارد و دادگاه وی را به سه سال حبس تعلیقی محکوم می کند و این مجازات برای مدت سه سال تعلیق خواهد بود.

با این حال این مجازات در مقایسه با محاکمه دیگر مخالفان در چین یک مجازات سبک محسوب می شود. گو هونگئو، یکی از مجموع بیش از 200 فعال حقوق بشری و وکیل است که در پرونده هایی که از سوی حزب کمونیست حاکم در چین حساس قلمداد می شوند دخیل بوده و در عملیاتی موسوم به "سرکوب 709" که اشاره به تاریخ اصلی انجام عملیات در ژوئیه 2015 دارد دستگیر شدند.

محاکمه هونگئو چهارمین محاکمه یک فعال حقوق بشری توسط دادگاه تیانجین طی یک هفته گذشته است و در پی محاکمه فعالان شناخته شده دیگری شامل "ژو شیفنگ" صاحب شرکت حقوقی "فنگروی" که پرونده های مخالفان دولت، اعضای گروه های مذهبی ممنوعه و قربانیان تجاوز جنسی را در دست می گرفت، انجام شده است.

روز سه شنبه گذشته نیز ژای یانمین، یک فعال حقوق بشری شناخته شده دیگر نیز به سبب جرایمی نظیر سر دادن شعار و تکان دادن پرچم مجازات سه سال حبس تعلیقی دریافت کرد و هو شیگن، یک مبلغ مسیحی نیز که همچون گو هونگئو از اعضای یک کلیسای زیر زمینی یکسان بود هم روز چهارشنبه مجازات هفت سال و نیم حبس را دریافت کرد.

انتهای پیام/

کد: 94108

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید