تاکید خونتای نظامی تایلند بر برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در سال 2017 | اتاق خبر
کد خبر: 363292
تاریخ انتشار: 16 مرداد 1395 - 00:25
فرمانده خونتای نظامی تایلند اعلام کرد که انتخابات سراسری این کشور در 2017 برگزار خواهد شد و این امر صرف نظر از نتیجه همه پرسی است که دو روز دیگر در مورد قانون اساسی جدید برگزار می‌شود.

رهبر خونتای تایلند

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، پرایوت چان-اوچا، فرمانده خونتای نظامی تایلند امروز (جمعه) اعلام کرد: در دو روز آتی در مورد سرنوشت کشور تصمیم گیری خواهد شد، ما باید انتخابات سراسری را در سال 2017 برگزار کنیم، چراکه این وعده‌ای است که ما داده‌ایم.

وی با بیان این که به نفع قانون اساسی رای خواهد داد، تاکید کرد: قانونی وجود ندارد که مردم را به میزان 100 درصد راضی نگه دارد. من در همه‌پرسی به عنوان یک شهروند مشارکت و پذیرش قانون اساسی را انتخاب خواهم کرد.

دو سال پس از آنکه ارتش زمام امور را در کودتای مه 2014 برعهده گرفت، تایلندی‌ها روز یکشنبه پای صندوق‌های رای می‌روند تا مشخص کنند که آیا قانون اساسی جدید را که نظامیان از آن حمایت می‌کنند می‌پذیرند یا خیر.

این در حالی است که مخالفان می‌گویند که این قانون اساسی نقش مسئولان منتخب را کاسته و اختیارات ارتش را برای سال‌های آتی می‌افزاید.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید