مصوبه واگذاری واحدهای بدون متقاضی مسکن مهر به پیمانکاران ابلاغ شد | اتاق خبر
کد خبر: 363587
تاریخ انتشار: 17 مرداد 1395 - 13:51
معاون اول رییس جمهوری مصوبه هیات دولت در خصوص فراهم کردن تمهیدات لازم از سوی وزارت راه و شهرسازی برای واگذاری واحدهای بدون متقاضی مسکن مهر به پیمانکاران را به دستگاه های ذیربط ابلاغ کرد.

اتاق خبر: براساس این ابلاغیه وزارت راه و شهرسازی موظف شد تمهیدات لازم را برای واگذاری واحدهای بدون متقاضی مسکن مهر به پیمانکاران، شرکت‌ها و طرف‌های قرارداد و سایر خریداران فراهم کند.

متن مصوبه هیات وزیران به شرح زیر است:

۱- وزارت راه و شهرسازی تمهیدات لازم برای واگذاری واحدهای بدون متقاضی مسکن مهر به پیمانکاران، شرکت‌ها و طرف‌های قرارداد و سایر خریداران را فراهم کرده و از محل منابع حاصل از فروش این واحدها (ارزش زمین) برای تکمیل پروژه‌های خدمات روبنایی با رعایت قوانین ومقررات مربوط هزینه کند. 

۲- اعتبار مورد نیاز برای کمک به آماده‌سازی زمین پروژه‌های مسکن مهر و اجرای خدمات زیربنایی (۳۵۰) هزار واحد مسکن مهر در سال ۱۳۹۵ از محل منابع زیر با رعایت مقررات مربوط تأمین می گردد: 

الف- واگذاری اسناد خزانه اسلامی به میزان ۱۰ هزار میلیارد (۰۰۰ر۰۰۰ر۰۰۰ر۰۰۰ر۱۰) ریال به منظور پرداخت بخشی از دیون پیمانکاران خدمات زیربنایی واحدهای یادشده تا پایان سال ۱۳۹۴ و سال ۱۳۹۵.

ب- منابع داخلی شرکت‌های عمران شهرهای جدید و سازمان ملی زمین و مسکن به میزان هفت هزار میلیارد (۰۰۰ر۰۰۰ر۰۰۰ر۰۰۰ر۷) ریال برای کمک به آماده‌سازی زمین اعم از ایجاد راه دسترسی، دیوار حائل، محوطه‌سازی.

پ- منابع داخلی وزارت نیرو از محل فروش انشعابات به میزان یک هزار میلیارد (۰۰۰ر۰۰۰ر۰۰۰ر۰۰۰ر۱) ریال.

ت- اختصاص اعتبار موضوع ردیف (۹-۵۲۰۰۰۰) جدول شماره (۹) قانون بودجه سال ۱۳۹۵ کل کشور با عنوان «زیرساخت مسکن مهر- سهم دولت» به میزان دو هزار و پانصد میلیارد (۰۰۰ر۰۰۰ر۰۰۰ر۵۰۰ر۲) ریال به وزارت نیرو.

۳- اعتبارات موضوع ردیف (۸-۵۲۰۰۰۰) جدول شماره (۹) قانون بودجه سال ۱۳۹۵ کل کشور با عنوان «تخفیف عوارض پروانه، حمایت‌های مالی و تراکم و ایجاد تأسیسات عمومی مسکن مهر» به میزان دو هزار میلیارد (۰۰۰ر۰۰۰ر۰۰۰ر۰۰۰ر۲) ریال به وزارت راه و شهرسازی اختصاص می‌یابد تا با رعایت قوانین و مقررات مربوط هزینه شود. 

۴- اعتبار لازم از محل منابع داخلی شرکت‌های عمران شهرهای جدید و سازمان ملی زمین و مسکن و همچنین فروش واحدهای فاقد متقاضی جهت احداث و تکمیل روبناها (مراکز آموزشی، انتظامی، فرهنگی- مذهبی و درمانی) تأمین شود و دستگاه‌های اجرایی خدمات‌رسان نیز نسبت به ارایه خدمات روبنایی مطابق قوانین و مقررات مربوط اقدام کنند.

اسحاق جهانگیری، این مصوبه را برای اجرا به وزارتخانه‌های راه و شهرسازی، امور اقتصادی و دارایی، کشور، نیرو و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور ابلاغ کرد.

منبع:ایلنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید