زمینه اشتغال پنج هزار و 271 نفر در استان اردبیل ایجاد می شود | اتاق خبر
کد خبر: 363597
تاریخ انتشار: 17 مرداد 1395 - 14:20
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل از تلاش ها دستگاه های اجرایی ذی ربط برای ایجاد زمینه اشتغال پنج هزار و 271 نفر در این استان برای سال جاری خبر داد.

اتاق خبر:علی آذرنژاد روز شنبه در همایش ارتقای تولید و توسعه اشتغال پایدار در مناطق روستایی در اردبیل گفت: اعتبار اختصاص یافته به این بخش یک هزار و 50 میلیارد ریال است که در قالب تسهیلات از سوی بانک های عامل در اختیار دستگاه های ذی ربط قرار خواهد گرفت.
وی افزود: با هدف ارتقای تولید و توسعه اشتغال پایدار 9 دستگاه از جمله کمیته امداد ، پست بانک ، بسیج سازندگی و امور عشایر برای ایجاد این فرصت های شغلی باید تلاش کنند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل بیان کرد: طرح ها بر اساس اولویت بندی بررسی شده و امید می رود این هفته به سرانجام برسد.
او همچنین از تلاش ها برای ایجاد 340 فرصت شغلی خبر داد و گفت: طرح کشت زعفران در 80 روستا به مساحت 350 هکتار پیگیری می شود که امید می رود هرچه سریع تر عملیاتی شود.
آذرنژاد عنوان کرد: این طرح در چارچوب تفاهم نامه بنیاد علوی ، بنیاد مستضعفان ، بانک سینا و معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری اجرا می شود که امیدواریم به اشتغال پایدار در مناطق روستایی منجر شود.
وی در ادامه به عملکرد عمرانی سه ساله دولت تدبیر و امید در استان اردبیل اشاره کرد و گفت: در مجموع اعتبار چهار هزار و 988 پروژه به ارزش 28 هزار و 690 میلیارد ریال در سه سال گذشته تامین شد که از میان آنها دو هزار و 493 پروژه با اعتبار 18 هزار و 517 میلیارد ریال افتتاح شده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل همچنین با اشاره به دو هزار و 495 پروژه در دست اجرا افزود: این پروژه ها در زمینه مهار آب های سطحی و احداث سد ، تهیه و اجرای طرح هادی روستایی ، تامین آّب شهری و روستایی ، اجرای تاسیسات فاضلاب شهری ، راه مواصلاتی شهری و فرعی روستایی ، بهداشت و درمان ، ورزش و جوانان ، فرهنگ و هنر ، خدمات شهری ، کشاورزی ، صنعت و عمران شهری است.
او در ادامه تشریح کرد: سه هزار و 165 پروژه عمرانی نیمه تمام در سال 1394 به میزان 16 هزار و 75 میلیارد ریال تامین اعتبار شد که عملیات اجرایی آنها در دست اقدام بوده و البته این تعداد با توجه به پروژه های عمرانی همه دستگاه ها و شهرداری ها از ردیف های ملی، استانی، سفر رییس جمهوری و مالیات بر ارزش افزوده می باشد.
آذرنژاد همچنین با اشاره به تخصیص 41.6 درصدی اعتبارات عمرانی بیان کرد: بیش از 88 درصد اعتبارات عمرانی جذب شد و تاکنون 670 پروژه با اعتبار هفت هزار و 700 میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسیده و اسناد هزینه 12 درصد باقی مانده نیز در در حال نهایی شدن است.
او گفت: دو هزار و 116 پروژه مصوب به ارزش هفت هزار و 955 میلیارد ریال نیز در سال 1393 وجود داشت که از میان آنها 687 مورد با پنج هزار و 81 میلیارد ریال افتتاح شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل به وجود یک هزار و 821 پروژه عمرانی تعطیل در آغاز کار دولت تدبیر و امید اشاره کرد و افزود: دو هزار و 52 پروژه مصوب به ارزش چهار هزار و 660 میلیارد ریال نیز در سال 1392 اجرایی شد که یک هزار و 136 مورد با پنج هزار و 736 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

منبع: ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید